Hlavní navigace

Meruňková a banánová příchuť rozšířují nabídku Thorntons

[Tisková zpráva] (Thorntons) Britská prémiová značka čokolády Thorntons rozšíří portfolio tabulkové čokolády na českém trhu o dvě nové příchutě – meruňkovou a banánovou.

Sdílet

Obě novinky obsahují organické suroviny a podporují iniciativu Fairtrade. Banány použité na výrobu těchto exotických příchutí pocházejí z Ekvádoru, zatímco meruňky dodali pakistánští farmáři. Čokolády se objeví na pultech obchodů na přelomu roku 2010.

„Nové příchutě jsme zařadili do českého portfolia, abychom potěšili milovníky prémiové čokolády a podpořili iniciativu Fairtrade, stejně jako naše mateřská společnost,“ řekl Mark Hughes, vedoucí zastoupení značky Thorntons v ČR. K unikátnímu postavení značky Thorntons na českém trhu doplnil Mark Hughes: „Česká republika je jedinou evropskou zemí, která smí prodávat tabulkovou čokoládu mimo Velkou Británii. Zdejší spotřebitelé tedy mohou jako jediní z kontinentální Evropy ochutnat čokoládu, která se do ostatních zemí ještě nedostala.“

Zimní nálada přímo vybízí k návratu do letních dnů provoněných ovocem. Proto Thorntons uvádí na český trh hořkou čokoládu s meruňkami pocházejícími z pakistánského údolí Hunza. Čokoláda obsahuje 55 % kakaa a opravdoví znalci v ní ucítí chťové stopy po vanilce a citrusech.

Stejně tak uvedla společnost Thorntons na český trh mléčnou čokoládu s banánovou příchutí. Ihned po rozbalení si všimnete její decentní vůně a temné barvy, tak netypické pro mléčnou čokoládu. Banány použité v této tabulce čokolády Thorntons pocházejí z Ekvádoru a perfektně doplňují kořeněný chuťový podtext.

„Rozhodli jsme se podpořit iniciativu Fairtrade proto, abychom pomohli lokálním farmářům, stejně jako desítky evropských a světových firem,“ řekl Mark Hughes. S podporou Fairtrade produktů jsou však spojeny vyšší výrobní náklady, které mnoho společností promítá do koncových cen produktů. Výrobce čokolády Thorntons se však rozhodl jít jinou cestou. „Jsme odpovědnými členy globální společnosti, ale zároveň chceme zůstat féroví vůči zákazníkům. Nebudeme tedy zvyšovat cenu Fairtrade produktů, namísto toho zvýšené náklady zadotujeme z našeho zisku,“ dodal Mark Hughes ohledně podpory farmářů v rozvojových zemích.

Thorntons v ČR

Světově známá značka čokolády Thorntons nabízí své zboží na českém trhu od září 2010. Prostřed­nictvím smluvních partnerů se do ČR postupně dostávají bonboniéry, čokoládové tabulky a bonbónové směsi za dostupné ceny. Nechybí ani produktová řada pro diabetiky. Žádný z výrobků neobsahuje geneticky modifikované přísady.

O společnosti Thorntons

Společnost Thorntons vlastní ve Velké Británii, kde působí již 99 let, 379 obchodů, 250 franšízových zastoupení a zaměstnává přes 4 000 lidí. Je jednou z předních firem na britském trhu s cukrovinkami, což dokazuje fakt, že v roce 2009 vytvořila obrat v hodnotě 214 milionů liber a zisk přesáhl 8 milionů liber. Výrobce čokolády Thorntons dosáhl úspěchu díky výrobkům prvotřídní kvality a příznivým cenám. Jedná se o společensky odpovědnou firmu, která podporuje iniciativu Fairtrade.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).