Hlavní navigace

Téměř polovina českých dívek nepoužívá přípravky na intimní hygienu

[Tisková zpráva] Z průzkumu provedeného Chilly hlídkami v průběhu léta vyplynulo, že téměř polovina českých dívek do 20 let nepoužívá speciální přípravky na intimní hygienu.

Sdílet

Při edukační kampani zaměřené na používání speciálních přípravků na intimní hygienu zjistil v průzkumu na více než 4 000 ženách a dívkách tým studentek zvaných Chilly hlídka, že 31 % dotazovaných tyto produkty vůbec nepoužívá. Největší podíl z nich představovala nejmladší věková skupina, dívky do 20 let. 

Chilly hlídka složená ze tří studentek informovala v průběhu léta české ženy a dívky o důležitosti používaní správných prostředků na intimní hygienu, jež nenaruší kyselé pH intimních partií. V rámci akce rovněž rozdávala na nejrůznějších místech České republiky – při sjíždění řeky Vltavy, na koupalištích v Praze a Brně i na populárním letním festivalu Sázavafest – k vyzkoušení praktické intimní ubrousky a ve sprchách bylo možné využít všechny varianty gelů na intimní hygienu značky Chilly intima. V rámci akce byl proveden také miniprůzkum, kterého se zúčastnilo celkem 4 355 žen různých věkových kategorií. 

Z odpovědí vyplynulo, že přestože celkově 69 % žen speciální prostředky na intimní hygienu používá, existují značné rozdíly mezi jednotlivými věkovými skupinami. Nejvyšší procento záporných odpovědí získala Chilly hlídka překvapivě od nejmladších respondentek (do 20 let), a to celkem 49 %. Věková skupina od 21 do 30 let a od 31 do 40 let většinou odpovídala kladně (76 % a 74 %). Mezi ženami staršími 41 let bylo procento těch, které používají normální mycí prostředky i na intimní hygienu, druhé nejvyšší (42 %).

Tekutá mýdla (gely) a ubrousky na intimní hygienu Chilly intima jsou k dostání výhradně v lékárnách a v drogeriích DM, Rossmann, Schlecker a Teta. Tuto značku používá 16 % dotázaných, povědomí o ní má potom celkem 25 % z odpovídajících žen. Pokud jde o konkrétní produkty, nejvíce respondentky zmiňovaly zkušenosti s růžovou variantou – Chilly intima Delicate, která obsahuje přírodní uklidňující složky z Aloe a Vilínu (Hamamelis) a je vhodná pro velmi citlivou pokožku a sliznici (růžovou variantu uvedlo 16 % žen, které znají značku Chilly intima). Na druhém místě se umístila Chilly intima Antibacterial, tedy modrá varianta. Díky obsahu extraktu z tymiánu a šalvěje účinně chrání před bakteriemi a mykózami a je ideální pro použití všude tam, kde hrozí vyšší riziko bakteriálního kontaktu (4 %). 30 žen také uvedlo pozitivní zkušenost s nejméně známou zelenou variantou, Chilly intima Fresh, jež obsahuje přírodní mentol pro příjemný a dlouhotrvající pocit čistoty a svěžesti.

Používání Chilly intima ubrousků a gelů pro intimní hygienu je jednou z možností, jak ochránit mikroflóru intimních partií každé ženy a zabránit tak případným zdravotním problémům. Klinické testy provedené pod kontrolou gynekologů asociace A.Gi.Co prokázaly, že jejich používání zajišťuje intimní ochranu, bezpečí mikroflóry ženských partií a bezproblémovou snášenlivost. 

 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).