Hlavní navigace

Svoboda zvířat obnovuje ekovýchovné programy pro základní školy

[Tisková zpráva] (Svoboda zvířat) Občanské sdružení Svoboda zvířat od února 2011 spouští ekovýchovné programy pro oba stupně základních škol.

Sdílet

Na přelomu února a března 2011 zahajuje Svoboda zvířat novou řadu ekovýchovných programů, které budou zaměřené na nejzákladnější vztahy, jež existují mezi člověkem a zvířetem.

Na prvním stupni základní školy se děti v rámci tří vhodně pojatých témat seznámí s problematikou péče o „domácí mazlíčky“, dále se zaměří na srovnání kladů a záporů chovu exotických zvířat v cirkusech a zoologických zahradách a zamyslí se nad přístupem lidí ke zvířatům ve velkochovech a na tzv. biofarmách.

Školáci zjistí, jak se žije zvířatům na biofarmách

Žáci na druhém stupni ZŠ se taktéž zaměří na zvířata chovaná v cirkusech a zoologických zahradách a ve velkochovech a na biofarmách, ale oproti svým mladším spolužákům se v rámci posledního tématu budou věnovat zvířatům, jež člověk využívá v různých odvětvích průmyslu.

Petra Hefnerová, koordinátorka ekovýchovných programů, říká: „Je důležité šířit osvětu ochrany přírody a zvířat i mezi dětmi, jelikož právě tato mladá a novým nápadům nesmírně otevřená generace může v budoucnu změnit mnoho věcí. Pokud si přejeme něco změnit, to nejjednodušší, co můžeme udělat, je, že začneme sami u sebe a půjdeme svému okolí příkladem.“

Projekt probíhá za finanční podpory Nadačního fondu Zelený poklad. Svoboda zvířat vede ekovýchovné programy již od roku 2000.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).