Hlavní navigace

Svého "Kozla" si nejvíce užívají ve Finsku

[Tisková zpráva] (Ogilvy Public Relations) Přesto, že celkově u nás loni došlo k poklesu exportu piva, který Český svaz pivovarů a sladoven odhaduje na 12 procent, Velkopopovický Kozel navýšil export o 28,6 procent.

Sdílet

V loňském roce se do zahraničí vyvezlo přes 67 tisíc hektolitrů piva Velkopopovický Kozel, což představuje nárůst o více než 15 tisíc hektolitrů proti roku 2009.

Kozel v roce 2010 putoval do 27 zemí světa, mezi nová odbytiště se zařadily Černá hora, Jižní Korea. Největší exportní prodeje byly tradičně ve Finsku, kde se v loňském roce prodalo bezmála 30 tisíc hektolitrů Kozla, tedy celkem 43 procent z celkového vývozu.

Nejpopulárnější je desetistupňový Kozel Světlý

Ten se vyváží nejvíce. Mezi země, do kterých se vyvážely všechny tři varianty „Kozla“, patří tradiční odbytiště tohoto piva jako Finsko a Rusko.

Výrazný propad exportu je důsledkem pokračující recese a u zahraničních pivařů se projevuje omezováním spotřeb. Jsme rádi, že zahraniční pivaři nepřestali oceňovat kvalitu Kozla ani v těžkých dobách,“ říká Jaroslav Hacko, manažer Velkopopovického pivovaru.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).