Hlavní navigace

Startuje největší e-learningový projekt v historii Česka

[Tisková zpráva] Vzdělávací internetový portál UČENÍ ONLINE určený zejména pro základní školy, dnes zpřístupnil novou službu e-learning (VIDEO přednášky).

Sdílet

Jedná se o možnost přehrávání zkrácených výukových hodin z video záznamu kdykoliv a kdekoliv. Přednášky lze spustit přímo na stránkách www.ucenionli­ne.com

Učení online je portál, který slouží jako databáze nových výukových podkladů. Od poloviny minulého roku navíc propojuje žáky a školy mezi sebou pomocí modulu ÚKOLY, kterým jsou jim zasílána domácí cvičení a naopak učitelům usnadňuje práci systémem elektronických testů a jejich automatickým opravováním. Nyní je do portálu www.ucenionli­ne.com přihlášeno již více než 1300 především základních škol. Toto množství konečně umožňuje spustit naplánovanou historicky zlomovou službu e-learning (VIDEO přednášky).

Komu jsou tyto přednášky určené? Portál bude VIDEO přednášky realizovat ve dvou fázích. V první fázi bude probíhat natáčení vzorových hodiny, kdy pedagog – odborník odprezentuje pomocí nových metodických pomůcek (interaktivní tabule, speciální pomůcky apod.) vybranou látku. V druhé fázi chce UČENÍ ONLINE školy takřka prošpikovat web kamerovým systémem, který bude snímat předem domluvené, vybrané výukové hodiny a ukládat je přímo na server. Snímá se prostor katedry a učitel prezentující výuku. Následně jsou záznamy tříděny do kategorií a sestříhány na dobu 5–10 minut toho nejdůležitějšího z přednášky.

VIDEO přednášky jsou určeny především pro učitele, žáky a rodiče. Žák nebo rodič si výuku může v době domácí přípravy připomenout spuštěním videa a připravit si tak v klidu své poznámky k dané látce. Rodič od pedagoga na konci přednášky obdrží rady, na co se zaměřit při domácím učení. Jedná se tak o nový elektronický systém doučování žáků.

Exklusivním dlouhodobým partnerem, který se bude podílet na tvorbě a metodickém dohledu VIDEO přednášek v oblasti cizích jazyků, je jazyková škola Skřivánek. „Pro první vlnu vysílání jsme připravili 9 témat zaměřených jak na učitele, tak na rodiče a jejich děti. V plánu máme mimo jiné seznámení s jazykovými zkouškami pro děti, tipy, jak na učení slovíček nebo efektivní testování znalostí pro učitele,“ říká Jana Kadlíková., metodička jazykové školy Skřivánek.

A jak služba může pomoci učiteli? Učitel může mít přehled o nových, pečlivě vybraných metodách a metodikách výuky vhodné pro skupinu žáků základních škol. Může se nechat inspirovat svými kolegy. Navíc pokud sám bude přednášet a umožní natáčení, tak na základě hodnocení jeho prezentace může získat prémii ve formě notebooku, projektoru nebo dalších potřebných předmětů do výuky.

Společnost NEUBERT marketing & Co. provozující vzdělávací portál Učení online již investovala do vývoje a provozu portálu nemalé prostředky. Část provozu kryje z reklamy, část z prodeje učebních pomůcek a další z dobrovolných příspěvků. Je však zřejmé, že další připravované aplikace vyžadují vysoké investice a ty se již nemohou obejít bez podpory z evropských fondů:„Pakliže bude obdržena dotace pro další rozvoj webu www.ucenionli­ne.com, tak bezplatně zpřístupníme interaktivní aplikaci TABULE, což je aktivní, sám se přizpůsobující software, který zcela změní pohled na dosavadní interaktivní výuku,“ říká Robert Neubert, ředitel a majitel společnosti NEUBERT marketing.

www.ucenionli­ne.com

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).