Hlavní navigace

Speciální zrcátko do auta pro rodiče malých dětí

[Tisková zpráva] (Baby Point) Se zrcátkem BeSafe Baby Mirror odpadá nebezpečné otáčení řidiče za jízdy dozadu za miminkem.

Sdílet

Zrcátko BeSafe Baby Mirror – perfektní pomůcka pro kontrolu dítěte, které sedí v autosedačce s instalací proti směru jízdy na zadním sedadle

Pro všechny, kteří se rozhodli vozit své miminko v autosedačce připevněné na bezpečnější zadní sedačce a chtějí ho mít i během jízdy pod dohledem, je tu zrcátko BeSafe Baby Mirror. Autosedačky typu skořepina první váhové kategorie 0 – 13 kg pro ty nejmenší jsou totiž pro zajištění vyšší bezpečnosti ze zákona konstruovány pro uchycení proti směru jízdy.

Upevníte-li ji raději na zadní sedadlo, za pomoci zrcátka BeSafe Baby Mirror budete moci prostřednictvím zpětného zrcátka s dítětem komunikovat a bezpečně budete vědět, zdali zrovna spinká, odpočívá, nebo si hraje se svou oblíbenou hračkou. Se zrcátkem BeSafe Baby Mirror se tak vyhnete nebezpečnému otáčení se dozadu za miminkem v průběhu řízení.

Výrobce doporučuje zrcátko upevnit na středovou zadní hlavovou opěrku a dětskou autosedačku umístit na zadní sedadlo za spolujezdcem, případně za řidičem. Vy pak vaše zlatíčko pohodlně a především také bezpečně uvidíte v odrazu na předním zpětném zrcátku. Zrcátko BeSafe Baby Mirror na český trh dováží český výrobce a dovozce dětského zboží společnost Babypoint.

Zrcátko BeSafe Baby Mirror lze případně instalovat, přivázáním pomocí umělohmotné přezky, také na některou z bočních zadních hlavových opěrek a dětskou autosedačku umístit na vedlejší sedadlo, které však musí být vždy vybaveno automobilovými bezpečnostními pásy, systémem ISOFIX, případně obojím.

Záleží, jaký typ autosedačky jste si pořídili. V tomto případě však zrcátko BeSafe Baby Mirror není umístěno přímo naproti vašemu zpětnému zrcátku, je proto třeba přední zpětné zrcátko natočit tak, abyste odraz svého miláčka v zrcátku viděli. Pokud autosedačku teprve vybíráte, doporučujeme vám preferovat modely s možností instalace pomocí systému ISOFIX, který je spolehlivější a bezpečnější než samotné bezpečnostní pásy. Speciálním upevňovacím systémem ISOFIX je dnes vybavena většina nových automobilů.

Skutečnost, že instalace autosedaček proti směru jízdy je několikanásobně bezpečnější než po směru jízdy, prokázala řada odborných studií. Studie dopravních nehod prováděné firmou Volvo a skandinávskými pojišťovnami zjistily, že děti upevněné v autosedačkách proti směru jízdy jsou až 5× více chráněny než v autosedačkách uchycených po směru jízdy.

Ke stejnému názoru se přiklání také německá motoristická organizace ADAC i mezinárodní organizace International Consumer Research and Testing (ICRT). A právě kvalitní dětské autosedačky s instalací proti směru jízdy můžete vybírat v sortimentu norského výrobce HTS BeSafe, jehož výhradním dovozcem pro český trh je společnost Babypoint. Pod značkou BeSafe, symbolem skandinávského bezpečí, najdete dokonce autosedačky s instalací proti směru jízdy pro děti až do 4 let věku.

Zrcátko BeSafe Baby Mirror, praktickou pomůcku do auta při řízení s malými dětmi sedícími v autosedačce instalované proti směru jízdy, pořídíte za doporučovanou maloobchodní cenu kolem 200,– Kč u smluvních prodejců společnosti Babypoint i na partnerských e-shopech. Přehled smluvních prodejců včetně dalších informací o produktech společnosti Babypoint naleznete na www.babypoint.eu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).