Hlavní navigace

Spammeři těží ze strachu z prasečí chřipky.

[Tisková zpráva] Praha - Spammeři neváhali obětovat trochu času, upravili své nabídky a v době mediálního ohlasu prasečí chřipky se v nevyžádané poště snaží inzerovat léky na tuto chorobu. Výzkumníci z laboratoří McAfee Avert Labs zaznamenali vlnu spamu, kdy se podvodníci snažili příjemce přimět k otevření e-mailu právě pomocí zmínky o prasečí chřipce. Takto cílená kampaň představuje již okolo 2 % celkového objemu spamu.

Sdílet

Spammeři se prozatím omezili převážně na propagaci on-line obchodů s léky. Spam obsahující odkazy na tyto weby je hromadně rozesílán pomocí sítí kompromitovaných počítačů (botnetů). Odborníci z laboratoří McAfee Avert Labs míní, že nebezpečnost těchto útoků vzroste a v souvislosti s prasečí chřipkou budou rozesílány i odkazy na stránky obsahující malware. Společnost McAfee také zaznamenala růst zájmu o registrai doménových jmen, která nějak připomínají prasečí chřipku. Znamená to, že přibude rovněž podvodných serverů, které se budou snažit využít současné atmosféry strachu.

Spam odkazující se na prasečí chřipku obsahuje v názvu například následující texty:

  • First US swine flu victims! (První oběť prasečí chřipky v USA)

  • US swine flu statistics (Statistiky o prasečí chřipce v USA)

  • Salma Hayek caught swine flu! (Salma Hayek onemocněla prasečí chřipkou)

  • Swine flu worldwide! (Prasečí chřipka na celém světě)

  • Swine flu in Hollywood! (Prasečí chřipka v Hollywoodu)

  • Swine flu in USA (Prasečí chřipka v USA)

  • Madonna caught swine flu! (Madonna má prasečí chřipku)

Společnost McAfee varuje uživatele, aby spamové zprávy neotevírali a neklikali na odkazy v těchto zprávách.

O společnosti McAfee

Společnost McAfee, Inc. se sídlem v Santa Clara, Kalifornie, je největší specializovanou společností na technologickou bezpečnost. McAfee se neústupně angažuje a řeší největších světové bezpečnostní výzvy. Společnost dodává zákazníkům proaktivní osvědčená řešení a služby, které chrání systémy a sítě po celém světě, poskytuje uživatelům možnost se bezpečně připojovat na Internet, bezpečně prohlížet web či nakupovat na webu. Společnost McAfee, která je podporována vítězným výzkumným týmem, vytváří inovační produkty, které umožňují domácím uživatelům, firmám, veřejnému sektoru a poskytovatelům služeb, být ve shodě s regulacemi, chránit data, předcházet poruchám, identifikovat zranitelnosti a průběžně sledovat
a zdokonalovat jejich bezpečnost.
http://www.mca­fee.com , http://www.mca­fee.com 

Pro další informace, prosím, kontaktujte:

Alžběta Hanibalová

McAfee Marketing and PR Coordinator for CR and SR
Mob.: +420 602 290
 602

E-mail: Alzbeta_Hanibalova@mcafee.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).