Hlavní navigace

Snadný boj proti pálícím a suchým očím

[Tisková zpráva] Čistíme si zuby, aby byly zdravé. Pečujeme o vlasy, aby byly krásné. Sportujeme, posilujeme, ale co děláme pro naše oči? Podsouváme jim dívání se do počítače, sledování televize a 3D filmů. My si to obvykle užíváme, ale oči trpí, přitom by si zasloužily přinejmenším stejnou péči jako zbytek těla.

Sdílet

Suché oči jsou považovány za moderní civilizační chorobu, na kterou má vliv nejen sledování televize či dívání se do počítačů, ale také nedostatek přirozeného světla, stres, napětí či nedostatečná relaxace očí. Syndrom suchých očí bývá velmi často doprovázený pálením očí a pocitem cizího tělesa v oku. Potíže suchých očí se nevyhýbají nikomu, ale obecně platí, že jimi trpí častěji staří lidé, ženy užívající antikoncepci, náchylnější jsou lidé nosící kontaktní čočky a lidé, kteří často užívají oční kapky s konzervačními látkami.

Nejúčinnější pomocí nemocným očím by byl odpočinek – zákaz sledování čehokoli, používání vhodného osvětlení, dostatečné větrání, zákaz kouření v obytných prostorech, přijímání dostatečného množství tekutin a podobně. Dnešní doba bohužel péči o oči příliš nepřeje. Při práci na počítači či při sledování televize nevědomky omezujeme frekvenci mrkání, což má za následek neostatečné zvlhčování oka. Obtíží se lze zbavit s pomocí umělých slz, jedná se o roztoky, které jsou fyziologicky podobné pravým slzám. Pro zvlhčení a osvěžení očního povrchu a péči o něj lze využít například zvlhčující oční kapky Hylo-CARE, které jsou zcela bez konzervační přísady.

Suché oči se často projevují nepříjemným pocitem písku v očích, pálením, únavou a někdy též nadměrným slzením. Příčiny suchého oka je třeba hledat ve vzduchu, který je chudý na kyslík, v klimatizačním zařízení a kromě jiného také v nedostatku vitamínů a tekutin. Na zvlhčení očního povrchu je doporučován Hylo-COMOD, který příjemně působí na suché oči a zároveň zbavuje pocitu cizího tělesa v oku. Podobně jako Hylo-CARE ani Hylo-COMOD neobsahuje žádné konzervační látky, proto je jeho užívání naprosto bezpečné.

Výhodou zvlhčujících očních kapek Hylo-COMOD a Hylo-CARE je dávkovací systém, který zaručuje stejnou velikost a množství kapek. Funguje na principu pístového mechanismu, který zabraňuje zpětnému proudění vzduchu do roztoku a udržuje jej tak sterilní až 12 týdnů po prvním použití. Hyaluronát sodný, ktery je obsažen v těchto očních kapkách, nahrazuje přirozené slzy a vytváří na povrchu oka rovnoměrný stabilní a dlouho ulpívající zvlhčující film.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).