Hlavní navigace

Slunečné zpravodajství: IKEA a UNICEF projasňují život dětem v rozvojových zemích

[Tisková zpráva] V pracovní lampě SUNNAN se snoubí úsporná LED technologie se solárními panely. Po devíti až 12 hodinách nabíjení panelu na slunci lampa vydá čtyři hodiny jasného světla.

Sdílet

Červen 2009 – Máme pro vás příběh plný slunce! Od června 2009 bude za každou solární lampu SUNNAN prodanou v obchodech IKEA po celém světě jedna lampa věnována fondu UNICEF, aby prozářila život jednoho dítěte.

První zásilky budou směřovat do Pákistánu, aby pomohly dětem v táborech pro lidi, kteří museli uprchnout ze svých domovů, a v odlehlých vesnicích v Balúčistánu a severozápadní pohraniční oblasti.

Pro země rozvojového světa IKEA vyrobila verzi lampy SUNNAN, která je natolik odolná, aby se nepoškodila ani při používání v těžkých životních podmínkách, s baterií schopnou vydržet vysoké teploty.

„Toto spojení umožní dětem hrát si, psát nebo číst po západu slunce, čímž se posune jejich obzor a snad i zlepší budoucnost,“ říká Marianne Barnerová, vedoucí Sociální iniciativy IKEA. „Doufáme, že naše lampy budou malým, avšak důležitým příspěvkem k zlepšení života dětí v rozvojových zemích.“

„Zejména dívky musí často ještě po vyučování pomáhat v domácnosti, a tak nejspíš mají čas na domácí úkoly až pozdě večer,“ dozvěděli jsme se. „Lampy SUNNAN jim mohou výrazně proměnit život. Když nebudou zaostávat s domácími úkoly, nejspíš budou i více chodit do školy, a jejich výsledky se zlepší.“

Lampa SUNNAN za pouhých 499,– Kč, se vyrábí v pěti výrazných barvách a je k dostání ve vašem nejbližším obchodním domě IKEA.

Více informací získáte na:

Jméno :Jindra Válová

E-mail: Jindra.Valova@memo.IKEA.com

Telefon: +420 234 510 210

Více o Sociální iniciativě IKEA

Sociální iniciativa IKEA, založená v roce 2005, řídí na celosvětové úrovni zapojení IKEA do sociálních projektů. Jejím posláním je zlepšit práva a životní příležitosti mnoha dětem, které to potřebují. Hlavními partnery této iniciativy jsou dvě přední světové organizace zaměřené na práva dětí, UNICEF a Zachraňte děti (Save the Children). Sociální iniciativa IKEA investuje do celé řady programů s holistickým přístupem, jejichž cílem jsou zásadní a trvalé výsledky.

Více o UNICEF

UNICEF působí ve více než 150 zemích a oblastech, kde pomáhá dětem přežít a prosperovat, od útlého dětství až do dospělosti. UNICEF, mimo jiné největší světový poskytovatel očkovacích látek pro rozvojové země, se zasazuje o zdraví a výživu dětí, dostupnost kvalitní pitné vody a hygienických prostředků, kvalitní základní vzdělání pro všechny chlapce i dívky a ochranu dětí před násilím, vykořisťováním a AIDS. UNICEF získává finanční prostředky výhradně z dobrovolných příspěvků jednotlivců, podniků, nadací a vlád.

ČTK ke zprávě vydává fotografie, které jsou dispozici v databázi ČTK Protext – foto a na internetu na adrese http://www.pro­text.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).