Hlavní navigace

Skvělý úspěch našich vín na Slovensku

[Tisková zpráva] Mezi šampiony soutěže se objevil Ryzlink rýnský, ledové víno ročníku 2008 ze Znovínu Znojmo, a.s., Cabernet Sauvignon, ledové víno 2007 z Vinných sklepů Lechovice spol. s r.o. a Sekt Louis Girardot Brut ročníku 2003 ze společnosti Bohemia Sekt, a.s.

Sdílet

Ve dnech 2. – 3. července 2009 proběhl v Trenčíně pod záštitou prezidenta Slovenské republiky Ivana Gašparoviče 18. ročník soutěže VINOFORUM. V konkurenci vín z celého světa excelovala vína z České republiky, která získala z celkem šesti možných ocenění Šampion tři, a stala se tak jednoznačně nejúspěšnější zemí.

Vinoforum je mezinárodní soutěží vín, která se koná od roku 1991 vždy v některé ze středoevropských zemí (konala se mj. v České republice, Slovenské republice, Rakousku, Slovinsku a Chorvatsku). Jejím smyslem je porovnat vína ze zemí střední Evropy s víny světovými. Opět se ukázalo, že si – i díky specifickým klimatickým podmínkám – vína z tohoto regionu nevedou vůbec špatně. České vinaře může těšit zejména fakt, že naše vína patřila k těm zcela nejlepším v absolutním pořadí. „Tři tituly šampionů z celkových šesti jsou skvělým úspěchem našich vín na této prestižní středoevropské soutěži,“ komentuje ing. Pavel Krška z Národního vinařského centra ve Valticích, který se jako hodnotitel soutěže osobně účastnil.

Mezi šampiony soutěže se objevil Ryzlink rýnský, ledové víno ročníku 2008 ze Znovínu Znojmo, a.s., Cabernet Sauvignon, ledové víno 2007 z Vinných sklepů Lechovice spol. s r.o. a Sekt Louis Girardot Brut ročníku 2003 ze společnosti Bohemia Sekt, a.s.

Do soutěže se přihlásilo v šesti kategoriích celkem 435 vín. Účast 130 vín od 27 výrobců z České republiky zajišťovalo Národní vinařské centrum za podpory Vinařského fondu. Mezi hodnotiteli zastupovali Českou republiku ing. Pavel Krška, ing. Pavel Vajčner, Josef Valihrach a Oldřich Bujnoch.

Pro více informací, prosím, kontaktujte:

Jakuba Fürsta, Omnimedia Public Relations s.r.o.                                                              

E-mail: j.furst@omnimedia.cz

Tel.:   +420 221 419 220, +420 777 221 922