Hlavní navigace

Seznamka pro lidi s postižením

[Tisková zpráva] (Máme otevřeno?) Seznámit se s tím správným partnerem, když je člověk zdravý, je těžké. Chybí-li člověku ruka nebo je na vozíku, je to ještě těžší, ale rozhodně ne nemožné.

Sdílet

Možností seznámení pro lidi se zdravotním postižením je u nás jako šafránu. Přesto každý má právo poznat ten správný protějšek.

Díky internetu se mohou postižení seznamovat například prostřednictvím Ligy za práva vozíčkářů, sdružení Orfeus či časopisu Můžeš a některých dalších, ale seznamka výhradně pro lidi s mentálním postižením žádná. Není divu, protože většina jich práci na počítači a s internetem neovládá.

Chystá se velký seznamovací večírek

Ojedinělou akci s názvem Seznamovací večírek výhradně pro lidi s mentálním postižením pořádá několikrát do roka občanské sdružení Máme otevřeno? Nejde o klasickou seznamovací akci, ale zároveň, jak napovídá podtitul „Poznej nové přátele a možná i víc za doprovodu hudby k tanci!“, o společenský večer obohacený živou hudební produkcí, hrami a tombolou.

Večerem provází zkušený moderátor a herec Jaroslav Šmíd. Událost probíhá tradičně v krásných prostorách secesního hotelu Imperial. A proč se této aktivitě věnuje herec Švandova divadla Jaroslav Šmíd?

Po prvním Seznamovacím večírku mi došlo, jak je to všude stejné. Všichni chceme sdílet život s někým blízkým, aby nám bylo dobře. A pokud to tento večírek dokáže, pak se budu rád vracet a pomáhat dál seznamovat.

Nejbližší seznamovací večírek se uskuteční 20. března, od 16 do 20 hodin v hotelu Imperial – Na Poříčí 15, Praha 1.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).