Hlavní navigace

„Sestry v akci“ v Thomayerově nemocnici

[Tisková zpráva] V úterý 1. června 2010 se v centrální části Thomayerovy nemocnice setkají pacienti, návštěvníci areálu a zejména pozvané děti s nevšední podívanou. Sestřičky ze všech nemocničních pavilonů budou předvádět umění svého náročného a přesto krásného povolání.

Sdílet

Dětský den pořádá již tradičně Lékořice – Centrum podpůrné péče a jeho smyslem je přiblížit nemocniční prostředí dětem z mateřských a základních škol a zpříjemnit dobu trávenou na lůžku všem hospitalizovaným dětem.

„Věříme, že všech 400 pozvaných dětí si připravený program patřičně užije. Sestry jim ukážou některé ošetřovatelské postupy i průběhy vyšetření v situaci, kdy jsou děti zdravé, takže se ničeho nemusí bát a mohou si všechno dobře prohlédnout a dokonce i vyzkoušet. Pro ty nejmenší je připravena „Nemocnice“ pro jejich plyšové medvídky,“ říká Mgr. Martina Tyllerová, jedna z organizátorek Dětského dne.                     

Čtěte téma:Chcete být s dítětem v nemocnici? Narazíte na džungli

„Pro děti, které budou trávit svůj sváteční den na nemocničním lůžku, máme připravené speciální překvapení – přímo na pokoje za nimi přijde Martina Sáblíková, a jak nám slíbila, vezme s sebou nejen medaile, ale také drobné dárky,“ dodává Mgr. Karin Pospíšilová z Lékořice – Centra podpůrné péče.

„Jako sportovkyně si dobře uvědomuji, jak je zdraví důležité, a tak když jsem dostala pozvání za dětmi do Thomayerovy nemocnice, neváhala jsem,“ říká s úsměvem nejúspěšnější česká zimní olympionička Martina Sáblíková.

Akce bude probíhat pod širým nebem od 8,30h do 15,30. Martina Sáblíková podpoří sestřičky a s dětmi ze školek a škol bude vyrábět „medaile“. Přidá se k ní také Ondřej Slanina, který na oplátku naučí děti, ale také Martinu namixovat skvělé osvěžující ovocné koktejly.

„Thomayerova nemocnice poskytuje svým klientům nejen kvalitní léčebnou a ošetřovatelskou péči, ale snaží se také o přívětivé a vůči veřejnosti vstřícné prostředí. Dětský den, tak jak jej připravujeme, je jednou ze skvělých příležitostí k naplnění našeho cíle,“ říká ředitel FTNsP MUDr. Karel Filip, CSc., MBA.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).