Hlavní navigace

V Praze se pravidelně setkávají senioři, aby trénovali mozek

[Tisková zpráva] Tak jako každý rok, i včera se v Brožíkově sále Staroměstské radnice uskutečnilo slavnostní přijetí účastníků Mezinárodního setkání seniorů, které organizuje EURAG – evropská federace seniorů a Česká společnost pro trénování paměti. Za hl. m. Prahu zde seniorské studenty přivítala náměstkyně primátora pro oblast vzdělávání Marie Kousalíková.

Sdílet

„Moc mne těší, že se zde mohu opět setkat s lidmi, kteří se snaží stále vzdělávat a zdokonalovat. Ne všichni lidé si uvědomují, že vzdělání je nekonečný celoživotní proces. Věřte, že každý, kdo ustrne a dále se nevzdělává, nesleduje současné trendy a metody, není schopen následně adekvátně reagovat na realitu odrážející se jak v profesním, tak osobním životě,“ uvedla ve svém projevu k seniorským studentům náměstkyně primátora hl. m. Prahy Marie Kousalíková a pokračovala: „Univerzita třetího věku navíc vedle zmiňovaného vzdělání poskytuje svým studentům další nesporné přínosy a výhody. Jednou z nich je sociální kontakt se stejně smýšlejícími vrstevníky. Další je například možnost poznání cizích zemí, jazyků, kultur a především lidí. Dnešní setkání je živým důkazem toho, jak lze vhodně spojit všechny tři základní zmiňované přínosy, tedy vzdělání, sociální kontakt a mezinárodní spolupráci. Univerzita třetího věku tak naplňuje základní předpoklady kvalitního komplexního vzdělávacího systému.“

Čtěte téma: Příprava na „Alzheimera“

Lidé nemocní Alzheimerovou chorobou si často nechtějí nebo nejsou schopní připustit, že by se právě u nich mohla projevit …

Mezinárodní setkání seniorů se v Praze koná pravidelně od května 1991. Doposud se této akce zúčastnilo 37 zahraničních seniorských skupin z USA, Kanady, Austrálie, Jižní Afriky a mnoha evropských zemí. Letošními hosty jsou senioři, kteří v Praze absolvují kurz pro  trenéry paměti, z JAR, Kanady, USA, Slovinska a seniorští studenti Univerzity 3. věku z Olomouce, kteří organizátorům dlouhodobě pomáhají s programem pro zahraniční hosty.

Čtěte téma: Přežít stáří a vyhnout se demenci

Po světě bude prý chodit čím dál tím více stoletých lidí. Fyzická kondice a zdravotní stav orgánů je jedna věc, ale utáhne to naše hlava?

Hostiteli setkání seniorů jsou studenti Náborového kurzu oborů Univerzity třetího věku, který úzce spolupracuje s pražskými vysokými školami a který je součástí Centra celoživotního vzdělávání v KC Vltavská na Praze 7.

EURAG je panevropskou nestátní neziskovou organizací, která byla založena v roce 1962 v Lucembursku. Reprezentuje miliony starších lidí ve 33 zemích Evropy, členy jsou rovněž organizace a fyzické osoby, které se zabývají problémy seniorů.
EURAG podporuje koordinaci, spolupráci a výměnu zkušeností a organizuje mezinárodní kongresy k povzbuzení diskuse o možnostech seniorů v Evropě.
Česká společnost pro trénování paměti a mozkový jogging je vzdělávací instituce s akreditací MPSV.

Zdroj: Magistrát hl. města Prahy

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).