Hlavní navigace

Selské trhy v areálu Pivovaru Pardubice, kvalitní potraviny z regionu

[Tisková zpráva] Již v sobotu 16. října se od osmé hodiny ranní otevřou brány Pardubického pivovaru a uvítají první návštěvníky Selských trhů. Tato akce, kterou pořádá pivovar ve spolupráci s Regionální agrární komorou Pardubického kraje je zaměřena především na nabídku potravinářské a zemědělské produkce z našeho regionu.

Sdílet

Své zboží nabídne mezi osmou až čtrnáctou hodinou více než třicítka producentů ovoce, zeleniny, mléčných a masných výrobků, ryb, výrobců pečiva, poctivých českých potravin a rukodělných výrobků. „Doufám, že se budou naše trhy návštěvníkům i prodejcům líbit a budou se k nám vracet. Naší snahou je nabídnout lidem zdravé a kvalitní regionální zboží a současně otevřít prostory pivovaru veřejnosti a představit část produkce našich piv a limonád,“  řekl ředitel Pardubického pivovaru  Jan Kvasnička.

Akce se koná za účasti Pardubického kraje pod záštitou radního Václava Kroutila, který dodává: „Již samotný název „Selské trhy“ napovídá, že celá akce je za přímé účasti zemědělců a dalších představitelů venkova.“

Podobné trhy se v současné době začínají konat po celé republice, ale Pardubice zatím poněkud zaostávají. V areálu pivovaru budou nejen prodejní stánky a občerstvení, ale i dětský koutek se skákacím hradem, živými zvířaty a řadou soutěží. Pro děti bude také připravena ochutnávka limonád ze sortimentu pivovaru. K poslechu bude hrát populární dechovka Pernštejnka.

Najděte si FARMÁŘSKÝ TRH přímo vám na míru! 

Velkou zásluhu na realizaci má také spolupořádající Regionální agrární komora Pardubického kraje, jejíž ředitelka Vanda Rektorisová k charakteru akce říká: „Nikdo, ať nečeká, že budou stánkaři nabízet např. květák celoročně, tak jako jsou lidé zvyklí ze supermarketů. Vzhledem ke klimatickým podmínkám ČR, to ani není možné. My budeme nabízet kvalitní a čerstvé výpěstky ryze českého původu a navíc převážně z našeho regionu. Náš Selský trh nebude dávat prostor pouťovým trhovcům a překupníkům.“

Pardubický pivovar otevře své brány každou sobotu, až do doby předvánoční.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).