Hlavní navigace

Satelitní snímky pomáhají Čechům při výběru dovolené

Ne vždy mají cestovatelé při výběru dovolené přesnou představu o umístění hotelu, do kterého chtějí zamířit. Moderní technologie ovšem tento problém řeší.

Sdílet

Uživatelé internetu už si zvykli, že se prostřednictvím služby Google Maps mohou podívat na satelitní snímky z jakéhokoli místa na zeměkouli. Nyní snadno najdou i lokaci hotelu, kde plánují strávit dovolenou.

Spojením technologie společnosti Google a informací jedné z největších cestovních agentur na českém trhu eTravel.cz vznikla satelitni-snimek-hotelu-TZjedinečná služba pro české cestovatele. Zanesením polohy hotelů do mapy se turistům otevírají nové možnosti, jak ještě před nákupem dovolené prozkoumat areál hotelu, jeho přesnou polohu a především okolí. Snadno se tak dozví, jak daleko je to od hotelu na pláž, do centra města nebo jak dlouho budete cestovat z letiště.

„Služba umožňuje podívat se jak na mapu okolí hotelu, tak i na obrázky ze satelitu. Hotel pak má člověk skutečně jako na dlani. Dokonce vidíte slunečníky na pláži nebo bazény přímo v areálu. Víme například, že turisty velmi často zajímá, jak široká je pláž u hotelu. Přesně to je okamžik, kdy by se měli v první řadě podívat na satelitní snímek hotelu,“ říká Irena Hrdinová, obchodní ředitelka agentury eTravel.cz.

Úplnou novinkou pro české turisty je možnost prohlédnout si mapu vybrané země s označenou polohou všech dostupných hotelů. Tato služba ulehčí situaci cestovatelům, kteří se vracejí do stejného letoviska. Snadno tak mohou zjistit, kde se nachází jejich nově vybraný hotel vzhledem k tomu, kde byli ubytováni minule.

Vedle objektivních údajů získaných prostřednictvím map je možné získat v rámci projektu eTravel.cz i další cenné informace. „Nic není při nákupu dovolené cennější než osobní zkušenost ostatních cestovatelů. Dáváme proto uživatelům možnost psát recenze a hodnocení hotelů, podělit se o zážitky z dovolené a také přikládat vlastní fotografie. Návštěvníci webu eTravel.cz tak dostávají nezkreslené informace, které jsou užitečné při výběru zájezdu,“ popisuje Irena Hrdinová další služby eTravel.cz.

Službu zatím agentura zpřístupnila pro nejžádanější destinace, postupně budou přibývat další.

Ukázka Google map: Hurghada, Egypt (http://www.e­travel.cz/egyp­t/hurghada)

Kontakt pro více informací:

Irena Hrdinová,

e-mail: hrdinova@eTravel.cz, tel.: 221 221 331

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).