Hlavní navigace

„Rodič v domácnosti naléhavě žádá o změnu profese“

[Tisková zpráva] Přečtěte si ukázku z knihy nakladatelství Práh Lžička plná cukru… oslaďte si výchovu zábavou a fantazií! aneb 150 praktických rad a nevšedních triků při výchově dětí

Sdílet

Desatero první pomoci

1. Pořádně se usmějte – kdekoliv spatříte svůj odraz v zrcadle, řekněte nahlas: „Sýýýr!“a vydatně se na sebe zakřeňte! Vzpruží to náladu! Pokud už k tomu nenacházíte síly, strčte si do koutků úst ukazováčky a pěkně je roztáhněte směrem k uším.

2. Rozmazlete se sluncem – stává se, že ledové sevření zimy nechce povolit a o vás se pokouší zimní deprese. Neváhejte a dopřejte si trochu sluníčka, v případě nouze zamiřte do solária. I pouhých šest minut slunečního jasu vám prozáří duši.

3. Přečtěte si časopis – pro mě je absolutní luxus si jen tak v klidu sednout a listovat časopisem.

4. Zazpívejte si pěkně nahlas a divošsky si zakřepčete – většinou vás při tom nikdo nepozoruje a dušička se zatetelí blahem.

5. Zacvičte si – často stačí pár protahovacích cvičení jednou týdně. Děti se k vám také rády přidají. Jednu dobu jsme zavedli po nedělní snídani chvilku domácí gymnastiky. Jindy ji vystřídal svižný jogging v kombinaci s protahovacími cvičeními. Jen si představte nás čtyři v jednotné uniformě teplákových souprav, jak upalujeme kolem našeho bloku! Švanda k popukání!

6. Změňte trošku byt – něco vylepšete nebo tomu dejte úplně novou tvář a netrapte se, jestli je to nutné, nebo ne. I maličkost člověka rozveselí a uspokojení z dobře vykonané práce vás bude minimálně dva týdny hezky hřát u srdce.

7. Nechejte se hýčkat – zajděte si ke kadeřnici, objednejte se na kosmetiku, relaxujte s pleťovou maskou anebo jen poproste svého muže či kamarádku, aby vám namasírovali záda.

8. Pokláboste si po telefonu – samozřejmě s nejlepší kámoškou. Než zvednete telefon, je nezbytné vysvětlit dětem: „Maminka teď potřebuje půlhodinku klid. Zvládnete to, šikulové? Půlhodinka je tak dlouho, dokud nedohraje cédéčko.“

9. Zařaďte jeden den bez vaření – prostě jednou celé rodince objednejte pizzu.

10. Vyrazte na nákupy – povolte si rozšířit šatník o nový hadřík. Mnozí tomu sice říkají „nákupy z frustrace“, ale co si budeme nalhávat, když se projdete před zrcadlem v novém tričku, nálada rázem poskočí nahoru.

Čtěte téma: Dva pohledy na ženské časopisy

Mohou ženu naučit vařit a starat se o to, aby v padesáti vypadala na třicet. To je ta příjemnější stránka věci. Drby a návody, jak utratit co nejvíc peněz, jsou už méně pozitivní. Aneb časopisy pro ženy pohledem muže.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).