Hlavní navigace

Ředitelkou Všeobecné fakultní nemocnice v Praze byla jmenována Dana Jurásková

Mezi hlavní úkoly paní ředitelky Juráskové bude patřit zachování kladného hospodářského výsledku, který VFN vykazovala v uplynulém roce, příprava a realizace investičních projektů, které posílí postavení nemocnice v rámci specializovaných a superspecializovaných center.

Sdílet

Na základě výsledků řádného výběrového řízení jmenovala ministryně zdravotnictví Daniela Filipiová ředitelkou Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Mgr. Danu Juráskovou, Ph.D., MBA, která byla doposud pověřena řízením VFN po odstoupení předchozího ředitele MUDr. Jana Břízy.

JuraskovaMezi hlavní úkoly paní ředitelky Juráskové bude patřit zachování kladného hospodářského výsledku, který VFN vykazovala v uplynulém roce, příprava a realizace investičních projektů, které posílí postavení nemocnice v rámci specializovaných a superspeciali­zovaných center. Další prioritou je upevnění postavení nemocnice v oblasti zdravotnického vzdělávání a klinického výzkumu.

Mgr. Dana Jurásková, Ph.D., MBA

Od roku 1987 působí ve Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze, kde zastává post náměstkyně ředitele pro ošetřovatelskou péči. Působila rovněž jako zástupce ředitele v době realizace projektu spolupracujících fakultních nemocnic a v roce 2007 byla pověřena vedením nemocnice do výběrového řízení, kterého se neúčastnila. V roce 2003 se stala vedoucí Ústavu teorie a praxe ošetřovatelství 1. LF UK. Je prezidentkou České asociace sester. V letech 2000 až 2004 studovala na VŠE, kde získala titul MBA. V roce 2007 dokončila postgraduální studium oboru sociálního lékařství na LF UP v Olomouci. Ve své profesní činnosti se vždy orientovala na management zdravotnických zařízení a řízení kvality zdravotní péče.

Pro více informací kontaktujte Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 166

Vlastimil Sršeň, e-mail: tis@mzcr.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).