Hlavní navigace

Radiofrekvenční vlny umí odbourávat podkožní tuk

[Tisková zpráva] Unikátní přístroj, který na bázi radiofrekvenčních vln dokáže odbourávat podkožní tuk, zakoupila klinika Lékařský dům Praha 7.

Sdílet

Přístroj umí urychlit metabolismus v podkoží stejně jako fitness cvičení, proto je naprosto bezpečný a jeho aplikace není omezena ani věkem, ani například alergiemi.

Profesionální radiofrekvenční přístroj nese označení RF Jett 2. Pomoci radiofrekvenčních vln zahřívá tukovou tkáň a laicky řečeno ji spaluje, odborně pak zvyšuje její metabolismus.

„Podobným mechanismem působí i cvičení – při námaze dochází ke zvýšení prokrvení a přehřátí tkáně. Vzniklé teplo pak zvyšuje metabolismus,“ vysvětluje plasticky chirurg Lékařského domu Praha 7 MUDr. Václav Poláček, CSc.

Přistroj je vlastně počítačem řízený generátor radiových vln s nastavitelným výkonem frekvenci od 500Hz – 1Hz pro jednotlivé oblasti. Teplota, která prohřívá tkáně, se pohybuje kolem 46 °C s tím, že neprohřívá kůži, ale hlavně tuk pod ni.

Podle dalších slov MUDr. Poláčka přístroj umí i podráždit a následně zesílit vazivové struktury v kůži a podkoží (kolagenová vlákna), čímž vyhlazuje kůži a vypíná podkoží. „To pak redukuje vrásky, celulitidu a ochablost kůže,“ říká MUDr. Poláček a dodává, že přístroj může byt aplikován na obličej, paže, břicho, boky, hýždě a cele dolní končetiny.

Zejména celulitida se dnes stala důležitým tématem a má významný dopad na kvalitu života a osobni spokojenost. Typická struktura slupky pomeranče na kůži postihuje 80 % žen.

Čtěte téma: Lymfodrenáž neslouží jen k léčbě celulitidy

Celulitida vzniká hromaděním tukové tkáně a stárnutím podkožního vaziva. Svou roli hraje také estrogen, ženský hormon, proto trpí pomerančovou kůrou hlavně dámy. To je nemilosrdná pravda. Zbaví nás nevzhledných dolíčků lymfodrenáž? A k čemu ještě slouží?

„Celulitida se objevuje na stehnech, hýždích a vnitřní straně paží. Vazivová tkáň je zde měkká, elastická, tvořená síťovitě propletenými kolagenními vlákny umožňujícími roztažení kůže například během těhotenství. Nerovnováha při tvorbě tuků a rozložení tuku v podkoží spolu s tahem vazivových vláken způsobuje onen důlkovitý vzhled typický pro celulitidu, ale právě radiofrekvenční terapie dokáže tento problém významně redukovat,“ dodává MUDr. Poláček.

Radiofrekvenční terapie se aplikuje sondou a trvá 15 – 25 minut na jedno sezeni. Nijak neomezuje pacientův pracovní, či společensky život, takže je možné ho absolvovat třeba během poledni pauzy. Pouze ve výjimečných případech má kůže nad ošetřeným místem lehké zarůžověni, jako po fyzické námaze.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).