Hlavní navigace

První ročník Čejkovických bylinkových slavností navštívilo na 4000 lidí

[Tisková zpráva] SONNENTOR zahájil čajovou sezónu dne 5. září Čejkovickými bylinkovými slavnostmi s účastí 4000 návštěvníků.

Sdílet

První ročník Čejkovických bylinkových slavností se vydařil. V neděli 5. září 2010 se již kolem poledne začali do areálu SONNENTORu (známá také pod českým překladem jako Sluneční brána), tradičního jihomoravského výrobce biočajů a biokoření, sjíždět návštěvníci ze všech koutů České republiky. Na kopci nad Templářskými sklepy, kde se firma nachází, nešlo přehlédnout také početné skupinky ze Slovenska, Maďarska a Rakouska. Mládežnická dechovka z Čejkovic Vinařinka přivítala všechny návštěvníky „po slovácku“. V ú­vodním slově vzpomenuli zakladatelé Sonnentoru Johannes Gutmann a Tomáš Mitáček začátky zpracování čajů v Čejkovicích před 18 lety. Dnes Sonnentor v Čejkovicích zaměstnává na 70 zaměstnanců a má obrat 114 mil. Kč.

Databáze bylinek a koření:

Máme pro vás průvodce vším kořením, se kterým se můžete u nás setkat. Poradíme vám, kam přidat špetku a kam celou lžičku. Kdyby vám to bylo málo, nachystali jsme pro vás také průvodce nejčastějšími bylinkami. Jen se pohodlně usaďte a nachystejte si šálek dobrého bylinkového čaje s medem. Bylinky umí zázraky.

Na tradičním stylovém biojarmarku zaujala nejen krásná bylinková zahrádka a bylinkové likéry doktora Kittela. Občerstvení od společnosti Probio nabízelo tradiční palačinky, ale také špaldoto, vynikající směs špaldového kernotta, zeleniny, koření a hub. Nemohlo chybět ani víno. Stylový stánek templářských rytířů ve středověkých kostýmech nabízel nejen ochutnávku nové řady biovín, ale také prohlídku prastarých prostor sousedních Templářských sklepů.

Sonnentor představil na slavnostech několik svých nových produktů. I když vánoce a advent jsou ještě daleko, návštěvníky zaujala nová čajová Adventní sada – krabička se 24 druhy různých čajů – pro každý den adventu jiný. Také nové čajové směsi v pyramidálních čajových sáčcích Zimní pohoda, Hvězdný tanec, Pohlazení duše a Světelný třpyt se těšili velké oblibě o to více, protože zaujaly krásným balením v plechových dózičkách. Motto SONNENTORU ,Tady roste radost’ znělo nejen ze všech stran a z oranžových triček zaměstnanců, ale zářilo také z etikety nového sypaného bylinkového čaje. 

Skladové prostory jedné z výrobních hal byly přeměněné na velkou biokavárnu, kde se podávala tradiční káva Sonnentoru Vídeňské pokušení i tradiční jihomoravské koláčky. Návštěvníci měli možnost projít také velkou ochutnávkovou stezkou čajů a koření. Především nové směsi květů a koření byly pro mnohé opravdu něčím novým. Květy slunečnice, měsíčku, chrpy nebo růže dávají kořenícím směsím přidanou hodnotu. Pokrmy jsou nejen dobře okořeněné, ale i hezky nazdobené. Originální názvy kořenících směsí jako Dobrá nálada, Štěstí, Všechno nejmilejší nebo Anděl strážný dávají produktům nové emoce. 

Na odpoledním doprovodném programu vystoupil také dětský soubor Kyjovánek, čejkovický dětský soubor Iskérka za doprovodu cimbálové muziky a skupina orientálních tanců. V 15 hodin následovalo originální divadelní představení BIO NENÍ RIO ochotnického spolku Hrozen z nedaleké Hroznové Lhoty. To že jsme v kraji vinic a tradic prostě nešlo přehlédnout.

Ve stylové prodejně s tradičními selskými skříněmi vyvolaly úsměvy na tváři mnohých návštěvníků názvy nových bylinkových čajů ZASE DOBŘE! JAKO KNEDLÍK V KRKU, BALZÁM NA NERVY nebo ČEPICE PLNÁ SPÁNKU.

„V září, měsíci biopotravin, se můžete s bylinkami a kořením SONNENTORu z Čejkovic setkat také na dalších akcích např. 12.9.2010 na Biodožínkách v Nenačovicích u Berouna, 15.9.2010 na dni ochutnávek v Praze v prodejně Country Life v Dejvicích, 17.-19.9. na biojarmarku na Toulcově dvoře v Praze, 1.-2.10. na biojarmarku na Zelném trhu v Brně a také ve spoustě obchůdcích biopotravin a zdravé výživy po celé republice“ pozíval na závěr všechny ředitel Sonnentoru Josef Dvořáček.

Další informace najdete na www.sonnentor.cz.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).