Hlavní navigace

Sanofi Pasteur expeduje první dávky vakcíny proti chřipce na sezónu 2010/2011 do České republiky

[Tisková zpráva] Sanofi Pasteur, divize vakcín skupiny sanofi-aventis, zahájila expedici vakcíny proti chřipce Vaxigrip® (inaktivovaná, štěpený virion) do České republiky. Stalo se tak na základě úspěšného schválení změny složení chřipkové vakcíny na sezónu 2010/2011. Prvních 140 000 dávek vakcíny Vaxigrip® už Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) uvolnil do distribuce a od 1. září 2010 jsou k dispozici v lékárnách a u distributorů.

Sdílet

Vakcína proti chřipce pro tuto sezónu obsahuje následující kmeny chřipkového viru: virus typu A/California/7/2009 (H1N1), virus typu A/Perth/16/2009 (H3N2) a virus typu B/Brisbane/60/2008. Složení vakcíny je v souladu s doporučením Světové zdravotnické organizace (pro severní polokouli) a s rozhodnutím EU pro sezónu 2010/2011. Na rozdíl od jiných běžně podávaných vakcín, jejichž složení se v průběhu let nijak nemění, se složení vakcíny proti chřipce mění každý rok, aby bylo v souladu s kmeny, které budou s největší pravděpodobností cirkulovat v dané chřipkové sezóně.

Společnost Sanofi Pasteur je největším výrobcem vakcín proti chřipce na světě. Každoročně vyrobí přibližně 40 procent vakcín proti chřipce distribuovaných na celém světě. Sanofi Pasteur pomáhá zdravotnickým organizacím a WHO při zvyšování proočkovanosti a usiluje o zlepšení přístupu k vakcínám na celém světě.

“Jedním z hlavních cílů Sanofi Pasteur je zodpovědně řešit požadavky našich zákazníků na včasné dodávky vakcín proti chřipce. Při plánování očkování je důležité, aby si poskytovatelé zdravotní péče a veřejnost uvědomili, že ačkoli očkování proti chřipce často probíhá na počátku podzimu, samotná chřipková sezóna obvykle vrcholí až v únoru a onemocnění chřipkou se může ojediněle objevovat až do května,” řekl Nicolas Radziszewski, ředitel Sanofi Pasteur pro Českou republiku a dodává: “Poskytovatelé zdravotní péče, kteří pomáhají ochránit pacienty pomocí vakcíny proti chřipce, mají několik měsíců na to, aby mohli své pacienty naočkovat – s očkováním lze začít, jakmile je vakcína proti chřipce na trhu, a  může se pokračovat dokonce během prosince, ledna či do jara, dokud cirkulují chřipkové viry.” 

Doporučení pro očkování proti chřipce

Očkování proti chřipce se doporučuje k předcházení onemocnění chřipkou, zvláště u osob, u nichž hrozí zvýšené riziko komplikací spojených s chřipkou. Vakcína VAXIGRIP by se měla používat na základě oficiálních doporučení.

O vakcíně Vaxigrip®

Vakcína proti chřipce Vaxigrip® (inaktivovaná, štěpený virion, vaječná technologie) je indikována dětem od 6 měsíců věku, mladistvým a dospělým osobám pro aktivní imunizaci proti chřipkovému viru typu A a B, které jsou obsaženy ve vakcíně. Séroprotekce je obvykle dosaženo za 2 až 3 týdny po očkování. Trvání postvakcinační imunity vůči kmenům vakcíny nebo dalším kmenům, které jsou k těmto kmenům blízce příbuzné se liší, obvykle  je však 6 až 12 měsíců.

O sanofi-aventis

Sanofi-aventis je vedoucí globální farmaceutická společnost, objevuje, vyvíjí a distribuuje terapeutická řešení za účelem zlepšení života každého jednotlivce. Sanofi-aventis je kótována na burze v Paříži (EURONEXT: SAN) a v New Yorku (NYSE: SNY). Pro více informací navštivte www.sanofi-aventis.com.

O Sanofi Pasteur

Sanofi pasteur, divize vakcín skupiny sanofi-aventis, vyrobila v roce 2009 více než 1,6 miliardy dávek vakcíny a umožnila tak imunizovat více než 500 milionů lidí na celém světě. Jako největší světový výrobce vakcín nabízí Sanofi Pasteur nejširší sortiment vakcín chránících proti 20 infekčním chorobám. Své poslání vytvářet vakcíny, které chrání lidské životy, naplňuje již přes sto let. Sanofi Pasteur je největší společnost zabývající se výlučně výrobou vakcín. Každý den investuje více než 1 milión euro do oblasti výzkumu a vývoje.

Více informací naleznete na www.sanofipas­teur.com nebo www.sanofipas­teur.us.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).