Hlavní navigace

První Čejkovické bylinkové slavnosti

[Tisková zpráva] Čejkovice u Hodonína – 5. září 2010

Sdílet

Společnost SONNENTOR s.r.o., tradiční výrobce biočajů, biokoření a dalších bioproduktů se sídlem v jihomoravských Čejkovicích, pořádá 5. září 2010 první ročník tzv. Čejkovických bylinkových slavností, v rámci kterých otevře svoje „sluneční brány“ pro všechny, kteří chtějí nahlédnout do zdejšího království bylinek a koření.

Od roku 1992 se v SONNENTORU v Čejkovicích zpracovávají skutečné bylinkové speciality v souladu s přírodou. Návštěvníci slavností budou mít jedinečnou příležitost zblízka poznat provoněné sklady i výrobní prostory s bylinkami a kořením a zhlédnout zrození nálevového sáčku biočaje od výkupu bylin, až po jeho samotnou výrobu v moderním čejkovickém areálu. Pro dospělé i děti bude celé nedělní odpoledne připraven bohatý a zajímavý program.

Katalog: Bylinky a koření

Máme pro vás průvodce vším kořením, se kterým se můžete u nás setkat. Poradíme vám, kam přidat špetku a kam celou lžičku. Kdyby vám to bylo málo, nachystali jsme pro vás také průvodce nejčastějšími bylinkami.

Program:
13:00 hod
Slavnostní zahájení u výrobní haly Akropolis na kopci Mlaty nad Templářskými sklepy
13:30 – 18:00 hod
Celoodpolední kulturní program spojený s prohlídkou firmy
Ochutnávky čajů, koření i dalších biospecialit SONNENTORu
Mini biojarmark, řemeslné ukázky s možností zakoupení výrobků
Ochutnávka biovín s možností návštěvy sousedních Templářských sklepů

Bylinková zahrádka s možností zakoupení bylin v kontejnerech
Dobrodružná stezka pro malé rarášky a divadelní představení
18:00 – 18:30 hod
Zakončení bylinkových slavností

„Zájem o zdravý životní styl, bioprodukty, čerstvé a vysoce kvalitní suroviny z ekologicky šetrného zemědělství roste mezi českou populací každým rokem a proto věřím, že otevření našich provozů veřejnosti a seznámení s principy šetrného zpracování biosurovin a zajímavý doprovodný program bude pro návštěvníky slavností atraktivní podívanou. Byly bychom velmi rádi, pokud by se z Bylinkových slavností v Čejkovicích stala opravdu nová tradice, tak jako je tomu v případě bylinkových slavností v rakouském SONNENTORU u Zwettlu,“ doplňuje Josef Dvořáček, ředitel SONNENTOR Česká republika.

O společnosti SONNENTOR:

Společnost SONNENTOR (česky Sluneční brána) byla založena v roce 1988 ve Waldviertlu

v severním Rakousku jako obchodní společnost s bylinkami a kořením. Nápad spojit produkty ekologických farem z regionu i zahraničí a označit je logem smějícího se sluníčka byl základem úspěchu pro zakladatele společnosti Johannese Gutmanna. V Čejkovicích u Hodonína firma zakoupila a postupně opravila starý Havlíčkův mlýn, který se stal sídlem SONNENTORU v České republice. Od začátku je její hlavní ideou hluboká, dlouhodobá a oboustranně výhodná spolupráce zpracovatelské společnosti spolu s biofarmáři. Základním motivem je zpracování a výroba produktů z kontrolovaného ekologického zemědělství – jakožto jediná možná alternativa průmyslovému velkozemědělství se všemi jeho problémy, jako jsou nadprodukce, potravinové skandály, znečištění biosféry a genové manipulace. V současnosti firma úzce spolupracuje se 170 ekologickými farmami nejen z České republiky a Rakouska. Dnes má Sonnentor v České republice 70 zaměstnanců a v Rakousku 130 zaměstnanců. Firma vyváží přes 600 druhů produktů do více než 45 zemí celého světa a v roce 2009 dosáhla obratu přes 20,5 mil. eur.

Další informace najdete na www.sonnentor.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).