Hlavní navigace

Průjmová onemocnění vás už nemusí zbytečně trápit

[Tisková zpráva] K léčbě akutních či chronických průjmových onemocnění mohou lidé s trávicími obtížemi využít volně prodejný přírodní přípravek Smecta, který je účinný proti průjmům způsobeným viry, bakteriálními toxiny či potížemi vlivem nevhodného stravování.

Sdílet

S příchodem letních měsíců vás mohou častěji potrápit zdravotní obtíže, o kterých v průběhu roku víte jen z doslechu. Typickým příkladem jsou průjmová onemocnění. Jejich příčinou jsou zejména neviditelné bakterie a viry, které dokážou chvíle volna pořádně znepříjemnit. Ačkoliv jsou potíže se zažíváním mnohdy spojované s obdobím dovolených, vyhráno nemusíte mít ani v případě, že celý rok trávíte doma. Průjmy totiž patří k nejčastějším onemocněním, která významně ovlivňují každodenní život pacientů.    

K léčbě akutních či chronických průjmových onemocnění mohou lidé s trávicími obtížemi využít volně prodejný přírodní přípravek Smecta, který je účinný proti průjmům způsobeným viry, bakteriálními toxiny či potížemi vlivem nevhodného stravování. „Viry – noroviry, rotaviry – jsou jednou z příčin infekčních průjmů, a právě rotaviry způsobují až 40 % všech průjmových onemocnění u dětí do dvou let věku,“ říká MUDr. Dana Moravčíková, praktická lékařka pro dospělé a členka výboru Společnosti všeobecného lékařství ČLS JEP.

Z výsledků aktuálních studií vyplývá, že Smecta výrazně snižuje četnost vodnatých stolic u akutního průjmu a významně zkracuje dobu do zotavení u dětí i dospělých. Jedná se o přírodní čištěný jíl, který je schopen se vázat s hlenem sliznice zažívacího traktu a zvyšuje tak jeho kvalitu a množství. Touto cestou chrání sliznici proti infekci a škodlivým látkám a umožňuje rychlejší uzdravení. Smecta se nevstřebává, vylučuje se stolicí a její nežádoucí účinky jsou minimální. Velkou výhodou tohoto přípravku navíc je, že jej mohou kromě dospělých užívat i děti již od kojeneckého věku, těhotné a kojící ženy.

Smecta patří mezi adsorbans. To zjednodušeně znamená, že tento preparát vytváří suspensi částeček navazujících na svůj povrch některé bakteriální toxiny a další škodlivé látky, obaluje povrch sliznic, ale i povrch obsahu střeva ochranným povlakem – filmem částic.

„Akutní průjmová onemocnění mají většinou typický průběh. Začátek bývá náhlý – u nemocných se objevuje několikrát denně vodnatá stolice doprovázená celkovou slabostí, zvracením, nevolností a často i horečkou,“ říká MUDr. Helena Ambrožová, Ph.D., z Infekční kliniky Fakultní nemocnice na Bulovce v Praze. Zmíněným obtížím je však možné předejít. Pokud se chystáte na cesty, měli byste pečlivě vybírat místo své dovolené, pít pouze balenou vodu, vyvarovat se některých druhů jídel (zmrzliny, některých sýrů, paštik, mléka, nedostatečně tepelně upraveného masa, plodů moře, ovoce, jež nelze oloupat, a neokrájené zeleniny) a dodržovat základní hygienické návyky. Jestliže trpíte průjmy opakovaně, je vhodné se o dalším postupu poradit s lékařem, který by měl najít příčinu onemocnění a zvolit vhodný způsob léčby.  

Přípravek Smecta je volně prodejný v lékárně. Jeho cena je přibližně 67 Kč (balení s 10 sáčky), resp. 166 Kč (balení obsahující 30 sáčků).

Více informací naleznete na www.prujmy.cz.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).