Hlavní navigace

ProteoTech se bude prezentovat na 9. Mezinárodní konferenci o Alzheimerově a Parkinsonově chorobě

Kirkland (USA, Washington) 10. března (PROTEXT/PRNewswire) Společnost ProteoTech Inc. dnes oznámila, že Dr. Alan D. Snow, předseda představenstva, prezident a vedoucí bezpečnosti, a Dr. Luke Esposito, ředitel divize monitorování in vitro, vystoupí na 9. Mezinárodní konferenci o Alzheimerově a Parkinsonově chorobě, která se uskuteční v hlavním městě České republiky Praze ve dnech od 11. do 15. března 2009.

Sdílet

V neděli 15. března přednese Dr. Alan D. Snow přednášku o slibných výsledcích současné první fáze (Phase 1A) klinických zkoušek na lidech malomolekulárního léčiva Exebryl-1® pro léčbu lehké až středně závažné formy Alzheimerovy choroby. Přednáška Dr. Snowa má název: „Exebryl-1®: Nový malomolekulární preparát, který je v současné době ověřován v klinických zkouškách na lidech jako lék modifikující onemocnění při léčbě Alzheimerovy choroby“ („Exebryl-1®: A Novel Small Molecule Currently in Human Clinical Trials as a Disease-Modifying Drug for the Treatment of Alzheimer's Di­sease“).

Dr. Luke Esposito vystoupí v sobotu 14. března a v neděli 15. března v rámci semináře s plakátovou prezentací s názvem „Synukleinopatie“. Přednáška Dr. Esposita má název: „Synuclere™: Vývoj nového malomolekulárního léčiva, které efektivně snižuje hromadění alfa-synukleinu a zlepšuje poruchy motoriky.“ („Synuclere™: Development of a Novel Small Molecule that Effectively Reduces Alpha-Synuclein Aggregation and Improves Motor Dysfunction“). Synuclere™ je nové malomolekulární léčivo vyvinuté společností ProteoTech, které je slibným, chorobu modifikujícím lékem, při léčbě Parkinsonovy choroby a souvisejících problémů. Práce společnosti ProteoTech v oblasti výzkumu Parkinsonovy choroby byly částečně financovány z odměny LEAPS, kterou poskytla Nadace Michaela J. Foxe pro výzkum Parkinsonovy choroby (The Michael J. Fox Foundation for Parkinson's Re­search).

O společnosti ProteoTech

Společnost ProteoTech je soukromá firma, která se zabývá vývojem léčiv založená v roce 1996. Je světovou jedničkou v oblasti léčby chorob způsobených amyloidy. Ve svém vlastnictví má více než 175 patentů a realizuje klinické zkoušky na lidech zaměřené na ústně podávaný malomolekulární preparát.

Exebryl-1® pro léčbu lehké až střední formy Alzheimerovy choroby. Společnost je v závěrečné fázi předklinického vývoje preparátu Synuclere™, určeného k léčbě Parkinsonovy choroby a preparátu Systebryl™ pro léčbu systemické amyloidózy. Společnost ProteoTech je rovněž v poslední fázi předklinického vývoje nového malopeptidového preparátu s názvem PeptiClere™ ve formě nosního spreje pro léčbu Alzheimerovy choroby. V poslední době vyvíjí společnost ProteoTech novou malomolekulární sloučeninu pro léčbu amyloidózy související s diabetem 2. typu. Další informace naleznete na internetových stránkách společnosti na adrese http://www.pro­teotech.com nebo nás kontaktujte na emailu info@proteotech.com.

Zdroj: ProteoTech Inc.

Kontakt:

ProteoTech Inc.

Tel.: +1–425–823–0400

E-mail: info@proteotech.com

FOTOGRAFIE: http://www.new­scom.com/cgi-bin/prnh/2009­0226/SF76109LO­GO

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).