Hlavní navigace

Projekt Řemeslo žije! podpoří střední odborné školství v Praze

[Tisková zpráva] Rada hlavního města Prahy dnes odsouhlasila přidělení dotace projektu hlavního města Řemeslo žije! Přes 23 milionů korun z Evropské unie bude využito na vzdělávání učitelů na středních odborných školách a rozvoj řemeslných oborů.

Sdílet

Projekt Řemeslo žije! bude realizovat Odbor školství mládeže a tělovýchovy Magistrátu hl. m. Prahy spolu s Hospodářskou komorou ČR a Hospodářskou komorou hl. m. Prahy. Projekt  vychází ze znalosti problematiky středního školství (zejména odborného) a zaměřuje se na rozvoj klíčových a přenositelných kompetencí žáků a pedagogických pracovníků středních škol.

 „Cílem tohoto projektu je přizpůsobení výuky na středních odborných školách potřebám trhu práce,“ vysvětluje náměstek primátora Milan Richter, který má evropské fondy na starosti. „Umožníme žákům středních odborných škol vyzkoušet si řemesla v praxi a získat zkušenosti už během studia.“ Projekt je kromě toho zaměřen na vzdělávání učitelů odborných předmětů a na zavádění inovací do studijních programů na SOU.

Konkrétně se jedná o další vzdělávání pedagogických pracovníků – učitelů praktické výchovy v nových technologiích a trendech – rozdělených do přibližně 15 oborových modulů. Navazovat budou vzdělávací aktivity určené žákům středních škol (např. SOŠ a SOU) prostřednictvím účasti odborníků z praxe ve výuce a zprostředkováním praxe pro žáky SŠ ve výrobních podnicích. Žákům bude umožněno absolvovat vzdělávací program "K podnikání " a získat osobní zkušenost při jednání se zákazníky.

„Firmy se neustále potýkají s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků a jedním z důvodů je právě malý zájem studentů o střední odborné školy. Tento projekt by měl výrazně zkvalitnit výuku na středních odborných školách v Praze a tím i zvýšit zájem o řemeslné obory,“ doplňuje náměstek Richter.

Projekt byl předložen v rámci oblasti podpory Modernizace počátečního vzdělávání Operačního programu Praha – Adaptabilita.

Zdroj: Magistrát hl. města Prahy

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).