Hlavní navigace

Přijďte si zahrát pexeso do muzea

[Tisková zpráva] (Národní muzeum) Od sedmého ledna stojí za to udělat si výlet do Prachatic, do Muzea české loutky a cirkusu. Koná se tu výstava s názvem Evropské pexeso.

Sdílet

V prachatickém Muzeu české loutky a cirkusu, které je součástí Národního muzea, jsou od 7. ledna do 27. února 2011 k vidění koláže z dílny animátorek Marii Procházkové a Michaely Bergmannové.

Výstava Evropské pexeso navazuje na stejnojmenný animovaný cyklus. Návštěvníci se mohou těšit také na interaktivní hry a stálou expozici muzea.

Výstava je určena dětem i dospělým. Poodhaluje zajímavosti o členských státech Evropské unie, hravou formou připomíná důležité údaje a tradice jednotlivých zemí. Koláže navazují na animovaný televizní cyklus Evropské pexeso, který před nedávnem vysílala Česká televize. Jejich projekce je rovněž součástí výstavy.

Vytvořte si vlastní bruselskou krajku

Výstavu zpestřují interaktivní hry. Návštěvníci si mohou vytvořit vlastní bruselskou krajku, poodhalit zasněženou finskou krajinu, potkat řecké bohy pod Olympem nebo hledat prehistorické kresby ve španělské jeskyni Altamira. Díky interaktivním stanovištím se tak mohou stát sami tvůrci výstavy.

Evropské pexeso sklidilo úspěch v mnoha zemích. Autorky ve spolupráci s Českými centry představily výstavu v Rakousku, Polsku, na Slovensku nebo v Nizozemí. Do prachatické expozice Národního muzea se výstava dostala díky spolupráci s Českým centrem v Mnichově, kam se po skončení jihočeského uvedení přesune.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).