Hlavní navigace

Přijďte oslavit Světový den zvířat

[Tisková zpráva] Nadace na ochranu zvířat pořádá u příležitosti letošního Světového dne zvířat oslavu, která se uskuteční v sobotu 9. října 2010 od 14 do 18 hodin v Praze, na pankrácké pláni (Centrální park Pankrác).

Sdílet

Návštěvníci oslavy Světového dne zvířat uvidí ukázky výcviku asistenčních
a záchranářských psů, tance se psy, vystoupení hudebních skupin Burma Jones a Marimba. Vstup do Centrálního parku na Pankráci je zdarma. Během oslavy Světového dne zvířat proběhne charitativní sbírka chovatelských potřeb pro opuštěné psy a kočky a získané chovatelské pomůcky předá Nadace na ochranu zvířat útulkům.

Světový den zvířat se každoročně slaví 4. října na počest sv. Františka z Assisi, který je vzorem ochránců zvířat, protože celý svůj život zasvětil péči o nemocná a opuštěná zvířata. Tento svátek má lidem připomenout, že i zvířata jsou součástí naší planety a naše chování
k nim by mělo být ohleduplné. Slaví jej milovníci zvířat, kteří vědí, jak jsou pro náš život důležitá, co nám přinášejí, jak nám pomáhají a obohacují nás.

Čtěte také: Vezmeš si mě, Alíku?

Někteří lidé mají rádi zvířata. Někteří je mají opravdu hodně rádi. A někteří je mají rádi tak, že nosí fotky svých labradorů v peněžence namísto podobenky rodiny nebo přátel.

Partnerem oslavy Světového dne zvířat je společnost MARS CZECH s.r.o. Světový den zvířat (World Animal Day) je odrazovým můstkem projektu „Pomozte naplnit misky v útulcích“. Oslava Světového dne zvířat se koná pod záštitou Hlavního města Prahy a ve spolupráci s Městskou částí Praha 4.

Více informací najdete na:

 www.naplntemis­ky.cz a www.ochranazvi­rat.cz

Nadace na ochranu zvířat je nevládní nezisková organizace. Od svého založení v roce 1994 hájí zájmy a práva zvířat a zasazuje se o jejich pohodu. Posláním nadace je trvale zlepšovat vztah člověk – zvíře – životní prostředí, pomáhat zmírňovat utrpení a zajišťovat přijatelné životní podmínky zvířat v lidské péči, držených v zajetí i zvířat volně žijících. Toto poslání vychází z přesvědčení, že zvířata jsou cítící bytosti, které si zasluhují pozornost, péči a ochranu ze strany člověka. Vychází z myšlenky, že každý život (nejen ten lidský) má svou vlastní neopakovatelnou hodnotu a že v přírodě existují vzájemné vazby pro přežití všech živých organismů a udržení rovnováhy celého ekosystému. Nadace své poslání naplňuje podporou projektů, které odpovídají jejím cílům a prioritám a vlastní činností, při níž využívá všech dostupných forem spolupráce se subjekty působícími na poli praktické ochrany zvířat i v oblasti jejich nepřímé ochrany.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).