Hlavní navigace

Přichází elektronická éra zdravotnictví

[Tisková zpráva] (Datasys) Novinkou, jejíž zavedení nás zřejmě brzy čeká, je elektronická neschopenka. Představila ji společnost Datasys na konferenci eHealth Day 2011.

Sdílet

Společnost DATASYS, specialista na služby a vývoj v oblasti informačních technologií, představila na odborné konferenci eHealth Day 2011 v prezentaci o roli datových schránek v elektronické komunikaci zdravotnických zařízení několik novinek určených pro tento segment.

Patří mezi ně například e-neschopenka. Prvním zdravotnickým zařízením, které ji začalo využívat, je soukromá zdravotnická síť Santé. V rámci konference eHealth Day 2011, která se konala 22. února v Praze, byly představeny i další konkrétní kroky zdravotní politiky v oblasti implementace strategií eHealth do českého zdravotnictví.

Zdravotnictví půjde elektronickou cestou

Oblast zdravotnictví je v tuto dobu víc než aktuální a konference eHealth Day 2011 byla první akcí k tématu elektronizace zdravotnictví v roce 2011. Přinesla zajímavosti a zkušenosti především v hledání úspor a zvýšení bezpečnosti pacientů. Akce zároveň poskytla prostor k rekapitulaci a konkretizaci jednotlivých kroků především ze strany Ministerstva zdravotnictví ČR.

Společnost DATASYS v loňském roce rozšířila svůj rozsah působnosti o divizi zaměřenou na oblast zdravotnictví. Andrea Koudelová, vedoucí zdravotnické divize společnosti DATASYS říká: "Společnost dokončuje vývoj nemocničního informačního systému. Datové schránky vnímáme jako přirozenou součást komunikace nemocničního systému s ostatními institucemi. Jedná se o formát, který je pevně legislativně ukotvený a sjednocuje komunikační cesty.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).