Hlavní navigace

Příběhy, kterým je třeba naslouchat

[Tisková zpráva] Praha - Sdružení Linka bezpečí, které v letošním roce oslaví již 15 let nepřetržitého poskytování služeb telefonické krizové intervence dětem a mladistvým, přichází s novým konceptem takzvané DMS kampaně se slovy v hlavní roli.

Sdílet

Vizuál na podporu dárcovských sms, jehož hlavním cílem je poukázat na závažná témata, která děti v dnešní době trápí, vytvořila agentura DDB. Kampaň tvoří tři příběhy – výpovědi dětí, s nimiž se na Linku bezpečí obracejí a to šikana, sebevraždy a sexuální zneužívání. „Slova jsou nástrojem pomoci. Pomoc, kterou Linka bezpečí poskytuje, se uskutečňuje slovy“, uvedl kreativní ředitel agentury DDB David Brada, pod jehož vedením nová kampaň vznikla. „Témata jako sebevraždy, šikana nebo zneužívání jsou závažná. V obraze by vzbuzovaly v lidech nevoli. Nechceme samoúčelně šokovat. Proto jsme se uchýlili k nedokončeným úryvkům z hovorů, jaké klidně mohly na Lince bezpečí proběhnout. Je na každém čtenáři, aby dohrál příběh podle svého. Takovou moc obraz nemá. To dokážou pouze slova,“ dodává Brada.

Cílem nové kampaně je poděkovat všem, kteří prostřednictvím DMS na služby telefonické krizové intervence Sdružení Linka bezpečí přispívají a zároveň oslovit další možné dárce. Nové DMS vizuály se poprvé objeví v tištěné inzerci během letních měsíců. Kampaň podporuje také generální partner sdružení  – Nadace O2, a to zdvojnásobením všech DMS zaslaných SLB během července a srpna a poskytnutím některých inzertních ploch v časopisech.

SLB škana

I Vy můžete podpořit projekty Sdružení Linka bezpečí zasláním jednorázové SMS ve tvaru DMS LINKABEZPECI nebo pravidelně každý měsíc po dobu jednoho roku a to SMS ve tvaru DMS ROK LINKA BEZPECI na číslo 87777. Cena DMS je 30 Kč na Sdružení Linka bezpečí přispějete 27 Kč. Č.ú.: 888 777 444/0300.

O Sdružení Linka bezpečí  

Sdružení Linka bezpečí provozuje služby telefonické krizové intervence: Linka bezpečí – 116 111 – primárně určena dětem a dospívajícím v těžkých životních situacích (nonstop bezplatný provoz z pevné i mobilní sítě); Linka vzkaz domů 800 111 113 a 724 727 777 – zaměřena zejména na děti na útěku z domova či ústavních zařízení (bezplatné volání z pevné sítě); Rodičovská linka 840 111 234 – pomáhá řešit dospělým výchovné problémy; Linka bezpečí Online – E-mailová poradna pomoc@linkabezpeci.cz, Chat Linky bezpečí na http://chat.lin­kabezpeci.cz a poradna pro bezpečný internet Pomoconline – www.pomoconli­ne.cz

Linka bezpečí přijímá a řeší 300–400 hovorů denně. Mezi hlavní témata volajících patří vrstevnické a rodinné vztahy, školní problémy, láska a partnerství, šikana a rasové problémy, týrání a zneužívání dětí. Sdružení Linka bezpečí zajišťuje při své práci absolutní anonymitu volajících klientů

SLB sexuální zneužívání

www.linkabezpe­ci.cz

Kontakty SLB:

Bc. Lucie Pešková

ředitelka 
tel.: 266 727 972
l.peskova@linkabezpeci.cz

mobil: 725 807 737

Ing. Renáta Vargová
vedoucí odd. Vnějších vztahů
tel.: 266 727 941
r.vargova@linkabezpeci.cz
mobil: 724 459 480

Lenka Šubrtová
PR & event manager
tel.: 266 727 923
l.subrtova@linkabezpeci.cz
mobil: 602 213 814

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).