Hlavní navigace

Přes 96 milionů korun pro plzeňskou onkologii

[Tisková zpráva] Modernizací celkem osmi přístrojů se zlepší a zpřesní především diagnostika nádorových onemocnění, ale také následná léčebná péče o tyto pacienty.

Sdílet

Fakultní nemocnice Plzeň pořídí s přispěním Evropské unie nové přístrojové vybavení pro Komplexní onkologické centrum v celkové hodnotě 96,5 milionů korun. Realizace celého projektu je umožněna díky významné dotaci z Evropské unie, která z Evropského fondu pro regionální rozvoj poskytne prostřednictvím Integrovaného operačního programu částku ve výši 82 milionů korun (85% nákladů).  Zbylých 15% bude uhrazeno Ministerstvem zdravotnictví ČR ze státního rozpočtu.

„Projekt Modernizace a obnova přístrojového vybavení Centra komplexní onkologické péče FN Plzeň je důležitým krokem, který umožní dovybavení onkologického centra a tím zlepšení péče o onkologické pacienty“, říká Jaroslava Kunová, ředitelka nemocnice. Modernizací celkem osmi přístrojů se zlepší a zpřesní především diagnostika nádorových onemocnění, ale také následná léčebná péče o tyto pacienty.

Fakultní nemocnice získá nový RTG simulátor pro přesné plánování radioterapie, SPECT/CT kameru, digitální RTG mammograf a RTG skiaskopii umožňující zvýšit oproti klasickým přístrojům kvalitu diagnostiky nádorových onemocnění, a dále dva moderní ultrazvukové přístroje (pro mammologickou diagnostiku a hospitalizované pacienty). Operačním oborům a v intenzivní péči o nemocné pak bude sloužit digitální pojízdný RTG skiagraf,  RTG C-rameno a multifunkční endoskopický chirurgický systém. Přístroje budou dodány do konce letošního roku.

Komplexní onkologické centrum Fakultní nemocnice Plzeň uznané Ministerstvem zdravotnictví ČR a Českou onkologickou společností JEP zajišťuje pro oblast Plzeňského i Karlovarského kraje a přilehlých regionů komplexní péči o pacienty s onkologickým onemocněním. Nabízí tedy nejmodernější diagnostické metody, léčbu, a to chirurgickou, chemoterapií, radiologickou (ozařováním) i následnou ambulantní péči a rehabilitaci. To vše v rámci jednoho zdravotnického zařízení. Funguje jako mezioborové pracoviště, tedy na základě spolupráce všech medicínských oborů v rámci nemocnice. Radioterapeutické a onkologické oddělení FN Plzeň ročně zaeviduje kolem dvou tisíc nových pacientů.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).