Hlavní navigace

Přečtěte si "Jak přežít vztek, zlost a agresi"

[Tisková zpráva] Kniha, která může být vodítkem nejen pro širokou veřejnost, ale i pro profesionální psychoterapeuty a terapeutické skupiny.

Sdílet

Vztek, hněv, zlost a agrese jsou přirozené lidské emoce, o kterých jsme však zvyklí přemýšlet téměř výhradně v negativních souvislostech, negativními, dokonce přímo destruktivními se tyto duševní stavy stávají tehdy, vymknou-li se naší kontrole. V publikaci renomovaného psychologa prof. Jara Křivohlavého je uvedeno několik osvědčených a v praxi ověřených postupů, které budete moci využít při vyrovnávání se s negativními zážitky, jako jsou urážky, ponížení, pomluvy, podrazy, popřípadě znásilnění.Pu­blikace vám pomůže chápat hněv a zlost jako signál ke změně toho, s čím jste nespokojeni, jako výzvu k tvořivému a konstruktivnímu řešení nepříjemné situace, jako šanci k odpuštění, a především jako varování před tím, aby se tyto emoce neproměnily v nenávist.

  • autor:  prof. PhDr. Křivohlavý Jaro, CSc.
  • prodejní cena včetně DPH:  169 Kč, 8,27 €

Informace o autorovi:

Prof. PhDr. Křivohlavý Jaro, CSc.

Na FF UK vystudoval obor psychologie – filozofie, v roce 1950 mu byl udělen doktorát filozofie.V roce 1966 se stal kandidátem věd a později mu byla udělena docentura. Nakonec po habilitaci na Masarykově univerzitě v Brně (v roce 1996) mu prezident republiky udělil hodnost univerzitního profesora psychologie. Prvních 15 let pracoval ve Výzkumném ústavu bezpečnosti práce v Praze. Dalších 25 let byl zaměstnán v Institutu pro další vzdělávání lékařů v Praze. V průběhu těchto let učil a publikoval nejen u nás, ale i v zahraničí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).