Hlavní navigace

Pražská knihovna malým i velkým při Pražské muzejní noci 2009

[Tisková zpráva] To, co už v Praze neuvidíte i to, co ani nevíte, že kdy bylo k vidění, si můžete prohlédnout na fotografiích a pohlednicích ze soukromých sbírek. Hrady, zámky a tvrze či tramvaj na Staroměstském náměstí v galerii „Za skleněnou stěnou“.

Sdílet

Městská knihovna v Praze (MKP) se letos již podruhé zúčastní Pražské muzejní noci (PMN). Návštěvníkům se v sobotu 20. června v nezvyklou dobu otevře Ústřední knihovna na Mariánském náměstí, kde bude připraven bohatý program pro děti i dospělé.

Vidět a zachytit Prahu

Výstava pokladů ze studovny pragensií

Praha očima kartografů, výtvarníků a fotografů několika století – zajímavý výběr plánů a map, obrazových a fotografických publikací uspořádaný speciálně u příležitosti Pražské muzejní noci 2009. Prohlížet, obdivovat, dotýkat se a porovnávat knižní podobu s digitální verzí DOVOLENO.

Praha digitální

www.prahavkni­hovne.cz – objevujte nová a nová pražská tajemství z pohodlí svého domova. Pražská muzejní noc je jedinečnou příležitostí projít se digitální Prahou v doprovodu jejích tvůrců.

Pražská strašidla

Celonoční hra v knihovně pro děti i jejich rodiče. Ústřední knihovna se na jednu noc změní v magickou Královskou cestu, po které budeme společně putovat za strašidly, duchy, začarovanými mnichy či tajuplnými domy a kostely. Za úspěšné absolvování cesty s vyplněním všech správných odpovědí čeká na noční chodce malá odměna. Kdo se na cestu necítí, může si kreslit, luštit, vyplňovat, hrát nebo listovat pěknou knížkou.

Pražská strašidla na živo

Také v knihovně se mohou dít strašlivé věci. Jaké? Nechte se překvapit!

Místo konání: Občasné divadlo „Pod hodinami“

Účinkující: herci divadelního spolku MKP Vý; (čti Výstředník)

Začátky: 19:30, 21:00, 22:30 hodin

A kromě toho

Knihovna na ochutnávku

Vyzkoušejte si, že chodit do knihovny se vyplatí. Při Pražské muzejní noci vás zapíšeme na dva měsíce zdarma.

Praha na starých fotografiích

To, co už v Praze neuvidíte i to, co ani nevíte, že kdy bylo k vidění, si můžete prohlédnout na fotografiích a pohlednicích ze soukromých sbírek. Hrady, zámky a tvrze či tramvaj na Staroměstském náměstí v galerii „Za skleněnou stěnou“.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).