Hlavní navigace

Praha otevřela byty pro ohrožené děti

[Tisková zpráva] Magistrát hlavního města Prahy: Náměstkyně primátora hlavního města Prahy pro oblast školství Marie Kousalíková se 17. 2. 2010 zúčastnila slavnostního předání bytů rodinných skupin v Městské části Praha 14 – Černý Most. Akce je součástí Koncepce péče o ohrožené děti na území hlavního města Prahy schválené v červnu minulého roku Zastupitelstvem hl. m. Prahy.

Sdílet

magistrát

„Projekt samostatných bytů je zcela unikátním projektem nejen v hlavním městě, ale i rámci celé České republiky. Naším cílem je připravit děti na samostatný život v „normálním“ prostředí,“  řekla náměstkyně pražského primátora pro oblast školství Marie Kousalíková a dodala: „Součástí Koncepce péče o ohrožené děti je zároveň zajistit potřebné kapacity v dětských domovech zřizovaných hlavním městem, kterých se dlouhodobě nedostává a děti bývají umísťovány převážně ve Středočeském kraji, mnohdy daleko od původního bydliště a tedy i od rodičů. V Praze jsme nepostavili nový dětský domov, ale pustili jsme se cestou, která je v republikovém srovnání zatím stále inovativní – rodinné skupiny dětí s vychovateli umístit do bytů mezi běžné nájemníky. Je to vzhledem k rizikovosti některých dětí trochu riskantní, ale jsme přesvědčeni, že je to jediná správná cesta.“

17. 2. 2010 byly slavnostně otevřeny první dva velkometrážní byty pro dvě rodinné skupiny v Městské části Praha 14 – Černý Most a dva malometrážní, tzv. startovací byty pro dvojice, resp. jednotlivce v Městské části Praha 22. Hlavní město Praha na realizaci projektu vyčlenilo 900 tis. Kč.

Náklady spojené s provozem těchto čtyř bytů na rok 2010 činí celkem 285,6 tis. Kč.

Během tohoto roku budou ve spolupráci s odborem bytové výstavby MHMP vytipovány další čtyři byty větších rozměrů pro rodinné skupiny a čtyři malometrážní „startovací“ byty. Na vybavení těchto bytů bude z rozpočtu 2010 uvolněno 1 800 tis. Kč.

 Magistrát hlavního města Prahy, http://magistrat­.praha-mesto.cz

Foto Magistrát hlavního města Prahy

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).