Hlavní navigace

Praha má bilboard, který čistí vzduch

[Tisková zpráva] (PLEON Impact) Auta popojíždějící pražskou magistrálou znečišťují ovzduší a zabránit se tomu nedá. Napomoci vyčištění vzduchu kolem magistrály však ano. Třeba díky bilboardu dva v jednom.

Sdílet

Bilboardy mohou sloužit nejen jako nosiče reklamy pro znuděné řidiče, pohybující se šnečím tempem po pražské magistrále. Praha má nyní nový bilboard, který kromě reklamy taky čistí vzduch.

Kreativní mediální agentura Attention!Media ve spolupráci se společnostmi Media Servis a Big Media připravila pro klienta Nano Energies unikátní kampaň. U pražské magistrály, zatížené extrémně hustým provozem, umístila první big board na světě, který čistí vzduch.

Reklama, která pomáhá životnímu prostředí

Reklamní plocha je natřená speciálním nano nátěrem, jenž zbavuje okolní vzduch zplodin a s pomocí slunečního záření je mění na vodu a CO 2. Na billboardu je logo Nano Energies, doplněné o věty: „Tato reklama čistí vzduch. Naše energie ho neznečišťuje“.

Společnost Nano Energies se totiž specializuje na obchod s elektřinou vyrobenou z obnovitelných zdrojů, především ze slunce.

Unikátní nano nátěr je navíc českým vynálezem Jana Procházky a jeho otce. Aktivní štít FN1 je speciální fotokatalytický nátěr, který pomocí nanočástic čistí vzduch od škodlivin a alergenů. Asociace inovačního podnikání ho nedávno ocenila čestným uznáním v soutěži Inovace roku 2010.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).