Hlavní navigace

Děti jde naučit, jak vnímat poselství skryté za psaným slovem

[Tisková zpráva] (Press servis) Nový web pomůže učitelům lépe učit. Občanské sdružení Abeceda spustilo nový web pro učitele základních škol, který jim pomůže lépe vyučovat čtenářskou gramotnost.

Sdílet

Česká republika se v posledním výzkumu o školácích s názvem PISA 2009 propadla ve všech oblastech – čtenářské, matematické i přírodovědné gramotnosti. To znamená, že naše děti se ve školách nenaučí, jak to, co se ve škole dozví, používat ve skutečném životě.

Jedinou šancí, jak to zlepšit je vzdělávání učitelů v takových metodách, které naučí žáky pracovat s různými typy textů, hlouběji o nich přemýšlet a tvořit vlastní texty.

Číst děti umí, ale nerozumí smyslu textu

Právě to si klade za cíl projekt financovaný z Evropského sociálního fondu a rozpočtu České republiky s názvem Čtenářská gramotnost a projektové vyučování.

Kromě stejnojmenného webu nabídne školení pro učitele, výuková CD a další aktivity zaměřené na čtenářství, čtenářskou gramotnost, mediální výchovu, tvůrčí psaní, projektové vyučování a využívání moderních metod ve výuce čtenářským dovednostem.

Nové webové stránky pro lepší gramotnost dětí najdete zde.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).