Hlavní navigace

Počet restaurací s certifikátem Czech Specials se neustále rozrůstá

[Tisková zpráva] Jak název Ochutnejte Českou republiku napovídá, tento projekt je založen na podpoře tradičních českých pokrmů a specialit. Myšlenka Czech Specials je zdánlivě jednoduchá - podpořit cestovní ruch prostřednictvím gastronomie a přiblížit kulinářské bohatsví, které zcela jistě máme.

Sdílet

V restauracích po celé České republice se objevují první certifikovaná zařízení, kde je možné polozapomenuté krajové speciality ochutnat. Ing. Pavel Hlinka, prezident Asociace hotelů a restaurací ČR slavnostně předal první Certifikáty Czech Specials paní I. Hampejsové, ředitelce Konferenčního centra AV ČR – Zámek Liblice, panu P. Zachovi, majiteli východočeské restaurace U Bulánka a šéfkuchaři pražského Café Imperial panu Z. Polhreichovi.

Milovníci dobrého jídla a příjemného posezení mohou při svých cestách navštívit již 20 restaurací v jednotlivých regionech naší republiky, kde se se značkou Czech Specials setkají. Dalších 20 gastronomických zařízení na certifikaci teprve čeká a pokud splní podmínky vyžadované projektem logo Czech Specials se bude objevovat na stále větším počtu jídelních lístků.

Nejen počet restaurací, ale i seznam typických regionálních pokrmů bude v nebližších týdnech rozšířen. Informace o projektu stejně jako aktuální seznam certifikovaných zařízení je k dispozici na na těchto webových stránkách.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).