Hlavní navigace

PIM se připravuje na TESCO GRAND PRIX PRAHA

[Tisková zpráva] Společnost PIM, pořadatel závodů Volkswagen Maraton Praha a Hervis 1/2Maraton Praha, bude již popatnácté pořádat každoroční Tesco Grand Prix Praha, jenž se bude konat v sobotu 11. září 2010 ve večerních hodinách v ulicích Starého města a jeho okolí.

Sdílet

Pořadatelé z PIM doufají, že po velkém úspěchu Volkswagen Maratonu Praha a Hervis 1/2Maratonu Praha, během nichž bylo překonáno několik rekordů a jichž se zúčastnil nečekaně vysoký počet běžců, završí letošní letní sezónu co možná nejlépe a že se jim podaří dosáhnout všech cílů, které si pro Tesco Grand Prix Praha stanovili. Patří k nim mimo jiné také ambice vybrat prostřednictvím závodu Tesco Běh pro život 3,8 km, který je již třetím rokem nedílnou součástí večerního programu,  rekordní částku, která bude věnována na dobročinné účely.   

Tesco Běh pro život 3,8 km startuje na Staroměstském náměstí v 18.00 hodin a  je závěrečným během ze série běhů, které v květnu a červnu probíhaly v několika městech České republiky. Nedílnou součástí večera jsou také závody „adidas Běh pro ženy 5 km“ (5 km závod určený výhradně ženám) a „Metro Běh pro muže 10 km“ (10 km závod pro muže). Jako obvykle nebude chybět ani bohatý doprovodný program, včetně každoročního Marathon Music Festivalu.  

Carlo Capalo, prezident PIM, uvedl k závodu Tesco Grand Prix Praha: „Po tak fantastické úvodní části sezony máme laťku  nastavenou  hodně  vysoko. Úspěch Hervis 1/2Maratonu Praha byl tak enormní, že  jsme si opravdu nemysleli, že bychom jej mohli překonat. Pak ale přišel Volkswagen Maraton Praha, během kterého padlo mnoho  rekordů a pro který byl  zájem o  start větší, než  jsme mohli kapacitně uspokojit. Jsem opravdu zvědavý, čeho se dočkáme na Tesco Grand Prix Praha, ale ať to bude cokoli, jsem si jistý, že stejně jako při  předchozích  ročnících  to  bude kouzelný večer.“  

Pořadatelé z PIM také doufají, že se jim k účasti ve dvou soutěžních bězích podaří přilákat některé z předních závodníků evropské běžecké elity. Do adidas Běhu pro ženy 5 km je nyní přihlášeno už 900 běžkyň, do Metro Běhu pro muže 10 km pak 1 200 běžců, což ve srovnání s počtem závodníků, kteří byli touto dobou přihlášeni v loňském roce, znamená  100 % nárůst. Mnoho z nich poběží na podporu vlastních charitativních aktivit, zatímco každý účastník Tesco Běhu pro život 3,8 km pak svou účastí pomůže získat peníze pro Nadační fond dětské onkologie Krtek, kterému bude věnován veškerý výtěžek ze startovného.

K běžcům se mohou připojit také všichni jejich fanoušci, když si zakoupí modré tkaničky,  Prague International Marathon, spol. s r.o. Záhořanského 3, 120 00 Praha 2, tel: +420 224 919 209, fax: +420 224 923 355 Email: info@pim.cz, www.pim.cz které za pouhých 50 Kč nabízejí hypermarkety a obchodní domy Tesco v celé ČR, přičemž i v tomto případě je veškerý výtěžek z prodeje věnován na dobročinné účely. Dosud se podařilo prodat přes 9 000 párů tkaniček.   

Tesco Běh pro život je nesoutěžní charitativní běh, který organizuje Nadační fond Tesco ve spolupráci s PIM a veškerý jeho výtěžek půjde ve prospěch Nadačního fondu dětské onkologie Krtek. Pražský závod je posledním ze seriálu běhů, které se již konaly v Plzni, Brně, Ostravě a Pardubicích. V průběhu letošního roku se těchto závodů již účastnilo víc než 5 100 běžců.   

Čtěte také: Maraton v Praze máme za sebou, kam příště? 

Zvěstoval vítězství a zemřel. Od doby bitvy u Marathonu uběhlo už 2500 let a závod je dnes výzvou pro tisíce lidí. Přežijí, ale někdy je jim v cíli pořádně špatně.

Tesco Běh pro život také přilákal řadu významných osobností, které tento charitativní běh podpořily a staly se patronem či patronkou jednoho  ze závodů. Mezi tyto osobnosti patří například Iveta Lutovská, Roman Vojtek, Jana Plodková,  nebo Lucie Smatanová. Pražský Běh pro život přijdou osobně podpořit Tereza Kostková, Diana Kobzanová a Jan Antonín Duchoslav. Pořadatelé z PIM očekávají, že se Tesco Běhu pro život 3,8 km zúčastní více než 3 500 běžců a 4 000 běžců pak poběží v soutěžních bězích.   

Aktuální informace o závodu naleznete na adrese www.pim.cz a www.behprozivot­.cz 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).