Hlavní navigace

Partnerství s hokejisty přinese FN u svaté Anny peníze na nové rehabilitační pomůcky

[Tisková zpráva] Doléčovací a rehabilitační oddělení Fakultní nemocnice u svaté Anny poskytuje pacientům pooperační péči s důrazem na rehabilitaci pacientů s cílem rychlého návratu k plnému zdraví.

Sdílet

Doléčovací a rehabilitační oddělení Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně, které má statut rehabilitačního ústavu, získá finanční prostředky na nákup nových rehabilitačních pomůcek. Stane se tak díky partnerství s brněnským hokejovým klubem HC Kometa Brno. Ten se již v loňské sezóně účastnil dobročinného projektu na podporu dárcovství krve ve Fakultní nemocnici Brno.

Doléčovací a rehabilitační oddělení Fakultní nemocnice u svaté Anny poskytuje pacientům pooperační péči s důrazem na rehabilitaci pacientů s cílem rychlého návratu k plnému zdraví a nácviku sebeobsluhy s perspektivou časného přechodu postižených do domácího prostředí. Kapacita oddělení je 115 lůžek a jsou zde hospitalizováni pacienti nejčastěji po těžkých úrazech, operacích a neurologických příhodách.

Ze statistického srovnání dat tohoto oddělení v letech 2004 a 2009 jednoznačně vyplývá, že nárůst zejména stavů po úrazech pohybového systému stoupl z původních 16 % na 33 %, což je jistě alarmující. Úspěšnost léčby a možnost propuštění do domácího prostředí je dnes až 75% z celkového počtu léčených pacientů.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).