Hlavní navigace

Pacientům Pneumologické kliniky FTN slouží nově rekonstruované ambulance a čekárny

[Tisková zpráva] Na Pneumologické klinice Fakultní Thomayerovy nemocnice byl během letních měsíců zrekonstruován ambulantní trakt. Alergologicko-imunologické ambulance se přestěhovaly do nově vzniklých prostor a vznikly 2 nové čekárny pro plicní ambulance a alergologickou a pneumoonkologickou ambulanci.

Sdílet

Pro pacienty tak vznikla oáza příjemného prostředí, kdy už nemusí čekat na vyšetření na rušné hlavní chodbě kliniky. Stěny čekáren jsou originálně výtvarně vyzdobeny paní MgA. Lucií Jirků a dotvářejí tak pozitivní vjem z nových prostor. Navíc od září dochází i k otevření pohotovostního ambulantního provozu na plicní ambulanci v odpoledních a nočních hodinách, tak aby pacienti s akutními stesky nebyli přijímání a ošetřováni na lůžkovém oddělení, jako doposud a nemuseli při příchodu na kliniku využívat nevzhledných suterénních prostor.

Čtěte téma: Nemocnice blízké budoucnosti

Představte si, že ležíte v nemocnici, zmatení po narkóze zamíříte na záchod, ale zabloudíte. Vaše chytré pyžamo však už přivolalo sestru, která vás díky RFID čipu v podšívce najde a odvede zpět na pokoj.

Dvouměsíční rekonstrukce čekárny a ambulance proběhla za přispění sponzorů (sanofi-aventis, Boehringer Ingelheim, Dimex), ale také zaměstnanců a pacientů kliniky. „Sponzorům i pacientům bych ráda poděkovala za to, že se podařilo dát dohromady potřebných 84.000 korun na tuto rekonstrukci, která přispěje hlavně k pohodlí pacientů a optimalizaci ambulantního provozu. Snažíme se navzdory nepříznivému ekonomickému prostředí udělat pro pacienty i zaměstnance maximum, abychom poskytovali kvalitní lékařskou a ošetřovatelskou péči v co nejkomfortnějších prostorách. To je někdy velmi těžké, protože pavilon Pneumologické kliniky je stále v původním stavu od dob Masarykových domovů s minimálními stavebními úpravami“, říká primářka Pneumologické kliniky doc. Martina Vašáková.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).