Hlavní navigace

Pacientům Pneumologické kliniky FTN slouží nově rekonstruované ambulance a čekárny

[Tisková zpráva] Na Pneumologické klinice Fakultní Thomayerovy nemocnice byl během letních měsíců zrekonstruován ambulantní trakt. Alergologicko-imunologické ambulance se přestěhovaly do nově vzniklých prostor a vznikly 2 nové čekárny pro plicní ambulance a alergologickou a pneumoonkologickou ambulanci.

Doba čtení: 1 minuta

Pro pacienty tak vznikla oáza příjemného prostředí, kdy už nemusí čekat na vyšetření na rušné hlavní chodbě kliniky. Stěny čekáren jsou originálně výtvarně vyzdobeny paní MgA. Lucií Jirků a dotvářejí tak pozitivní vjem z nových prostor. Navíc od září dochází i k otevření pohotovostního ambulantního provozu na plicní ambulanci v odpoledních a nočních hodinách, tak aby pacienti s akutními stesky nebyli přijímání a ošetřováni na lůžkovém oddělení, jako doposud a nemuseli při příchodu na kliniku využívat nevzhledných suterénních prostor.

Čtěte téma: Nemocnice blízké budoucnosti

Představte si, že ležíte v nemocnici, zmatení po narkóze zamíříte na záchod, ale zabloudíte. Vaše chytré pyžamo však už přivolalo sestru, která vás díky RFID čipu v podšívce najde a odvede zpět na pokoj.

Dvouměsíční rekonstrukce čekárny a ambulance proběhla za přispění sponzorů (sanofi-aventis, Boehringer Ingelheim, Dimex), ale také zaměstnanců a pacientů kliniky. „Sponzorům i pacientům bych ráda poděkovala za to, že se podařilo dát dohromady potřebných 84.000 korun na tuto rekonstrukci, která přispěje hlavně k pohodlí pacientů a optimalizaci ambulantního provozu. Snažíme se navzdory nepříznivému ekonomickému prostředí udělat pro pacienty i zaměstnance maximum, abychom poskytovali kvalitní lékařskou a ošetřovatelskou péči v co nejkomfortnějších prostorách. To je někdy velmi těžké, protože pavilon Pneumologické kliniky je stále v původním stavu od dob Masarykových domovů s minimálními stavebními úpravami“, říká primářka Pneumologické kliniky doc. Martina Vašáková.