Hlavní navigace

Organizace Feed The Children vítá výzvu prezidenta Obamy více investovat do potravinové pomoci ve světě

Výzva prezidenta Obamy týkající se větší pomoci rozvojovým zemím vychází z jeho snahy ukončit hladovění dětí v USA do roku 2015.

Sdílet

Larry Jones, prezident organizace Feed The Children, dnes ocenil slib, který prezident Obama učinil na vrcholné schůzce G-20 v Londýně, a sice poskytnout 448 milionů amerických dolarů pro okamžitou potravinovou pomoc hladovějícím lidem v chudých zemích a další miliardu dolarů na investice do zabezpečení potravin prostřednictvím technické pomoci v zemědělství a rozvoje.

„Byl jsem svědkem neuvěřitelného utrpení hladovějících dětí v Africe, Latinské Americe a Asii. Oceňuji snahu prezidenta Obamy skutečně investovat do mezinárodní potravinové pomoci a novou iniciativu, která by měla pomoci rozvojovým zemím zlepšit jejich zemědělskou výrobu a v dlouhodobém horizontu pak zmírnit hlad,“ řekl Larry Jones, prezident organizace Feed The Children. „I když se organizace Feed The Children v současné době snaží pomáhat potřebným tady ve Spojených státech amerických prostřednictvím programu ‘Americans Feeding Americans’ a dalších iniciativ, nesmíme zapomínat, že současná hospodářská krize postihuje ty nejchudší v chudých afrických zemích a dalších rozvojových oblastech. Příliš často jsou to právě děti, které nejvíce trpí, zatímco my diskutujeme o politice.“

Výzva prezidenta Obamy týkající se větší pomoci rozvojovým zemím vychází z jeho snahy ukončit hladovění dětí v USA do roku 2015. Otázka mezinárodní potravinové pomoci na sebe obrátila velkou pozornost po nedávném zveřejnění zprávy Světového potravinového programu (World Food Program), ze které vyplynulo, že kolem jedné miliardy lidí ve světě v současné době trpí hladem, což je opačný směr než třicet let pokračující trend snižování počtu hladovějících lidí v nejchudších zemích. Organizace Feed The Children ve spolupráci s více než 40 předními humanitárními organizacemi nedávno podpořila iniciativu Mapa k ukončení hladu (Roadmap to End Hunger), zahrnující mnoho podnětů, které uvedl prezident.

Začátkem tohoto týdne předložil Výbor pro zahraniční vztahy Senátu (Senate Foreign Relations Committee) návrh zákona o zabezpečení potravin ve světě („Global Food Security Act“), S.384, podporovaný organizací Feed The Children a zaměřený na vymýcení hladu ve světě prostřednictvím dlouhodobých řešení a větší koordinace úsilí vlád a neziskových organizací. Zákon Global Food Security Act, který představili senátoři Richard Lugar (R-IN) a Bob Casey (D-PA) vytvoří kancelář zvláštního koordinátora pro globální zabezpečení potravin v Bílém domě, zajistí naléhavě potřebnou pomoc lidem žijícím v extrémní chudobě tím, že bude založen nový Fond naléhavé potravinové pomoci (Emergency Food Assistance Fund) a vznikne nový program pro rozvoj zemědělství v oblastech trpících hladomorem díky prosazování zemědělské vědy a výzkumu ve spolupráci s americkými univerzitami a vysokými školami.

Navzdory ekonomickým skutečnostem ve své zemi projevili američtí voliči svou ochotu více investovat do zabezpečení potravin ve světě a zmírnění hladu. V nedávném hlasování pro organizaci Aliance pro ukončení hladu (Alliance to End Hunger), koalice předních neziskových, náboženských, firemních a akademických institucí včetně organizace Feed The Children, velká většina hlasujících (69 procent) vyjádřila svůj souhlas s tím, že podpoří, aby další procento z rozpočtu USA bylo věnováno na zahraniční pomoc v boji proti hladu v rozvojových zemích. „Je velice důležité, že Kongres podniká kroky, aby zákon Global Food Security Act prošel a zavádí prezidentův plán,“ řekl Larry Jones. „Nejdůležitější je čas. Každý den zpoždění znamená více trpících dětí.“

Organizace Feed The Children

Založená v roce 1979 Larrym a Frances Jonesovými patří organizace Feed The Children stále mezi 10 největších mezinárodních charitativních organizací v USA, které jsou založené na soukromé nevládní podpoře. Organizace Feed The Children je křesťanská, nezisková charitativní organizace, se sídlem v oklahomském Oklahoma City, která dodává potraviny, léky, oděvy a další potřeby jednotlivcům, dětem a rodinám, kteří jich mají nedostatek kvůli hladu, válce, chudobě nebo přírodním katastrofám. Ve fiskálním roce 2008 distribuovala organizace Feed The Children více než 61 tisíc tun (100 milionů liber) potravin a dalších potřeb dětem a rodinám ve všech 50 státech USA i v zahraničí tím, že dodává téměř 900.000 jídel denně. Více informací naleznete na internetové adrese http://www.fe­edthechildren­.org; http://www.gi­vingisgood.or­g; http://www.la­rryjones.tv; http://www.fe­edthechildren­.org/abandoned­babies.

Kontakty

Feed The Children
Ředitelka pro vztahy s veřejností
Rebecca Gassová
Tel.: +1 405–949–5140
Mobil: +1 405–203–6038
Zdroj: Feed The Children

Tuto tiskovou zprávu si můžete prohlédnout online na adrese http://www.bu­sinesswire.com/new­s/home/200904030­05782/en.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).