Hlavní navigace

Olomoucké tvarůžky získaly chráněná označení EU

[Tisková zpráva] 1. 7. 2010 byl na Stálém výboru pro zeměpisná označení a označení původu projednán návrh nařízení Evropské komise o zapsání názvu „Olomoucké tvarůžky“ do Rejstříku chráněných označení původu a chráněných zeměpisných označení. Členské státy jednoznačně podpořily návrh Evropské komise na zápis českého označení.

Sdílet

O zápis označení usilovali výrobci, Ministerstvo zemědělství České republiky a Úřad průmyslového vlastnictví již od konce roku 2004, kdy byla žádost o zápis podána Evropské komisi. Německo a Rakousko  podaly proti této žádosti námitky, které v následujícím dohadovacím řízení nebyly vyřešeny.

Dne 1. 7. 2010 Evropská komise finálně projednala na Stálém výboru pro zeměpisná označení a označení původu návrh nařízení na zapsání označení „Olomoucké tvarůžky“. Členské státy jednoznačně s tímto návrhem nařízení  souhlasily a v následném hlasování jej podpořily. Nyní již nic nebrání oficiálnímu zápisu označení „Olomoucké tvarůžky“ do Rejstříku chráněných označení původu a chráněných zeměpisných označení. Uvedené označení vstoupí v platnost dvacet dnů po vyhlášení v Úředním věstníku Evropské unie.

Fórum: Odkud se vzal smažený sýr?

Kde se vzal, tu se vzal, dnes je naší „českou specialitou“. Jak se tu objevil? A jste na něj pyšní? Zapojte se do diskuse.

Zdroj: Ministerstvo zemědělství ČR

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).