Hlavní navigace

Od 26. května do 3. června se koná propagační cyklojízda Tour de Labe

[Tisková zpráva] Cílem cyklojízdy bude podporovat myšlenku víceúčelové Labské stezky, diskutovat se zástupci polabských měst, městysů a obcí a navzájem seznámit partnery stezky i veřejnost s novými nápady a pokroky.

Sdílet

Rotary International, Nadace Partnerství a Polabské rozvojové sdružení POROS pořádají od 26. května do 3. června propagační cyklojízdu Tour de Labe, která se uskuteční v návaznosti na konání národní cyklokonference ve Špindlerově Mlýně. Protože cílem cyklojízdy bude podporovat myšlenku víceúčelové Labské stezky, diskutovat se zástupci polabských měst, městysů a obcí a navzájem seznámit partnery stezky i veřejnost s novými nápady a pokroky, kterých bylo dosaženo v poslední době, bude nám ctí, pokud se někteří z vás rozhodnou přidat k našemu cyklistickému pelotonu na jeden či více dní nebo se s námi alespoň budou ochotni setkat v etapových městech či při průběžných zastávkách.

Abychom vás ani sebe nenudili, pokusili jsme se cyklojízdu Tour de Labe pojmout pokud možno netradičně, takže bude ve znamení (po)labských zajímavostí a kuriozit. Peloton při své cestě postupně navštíví 16 labských soutoků, kde budeme diskutovat o možnosti vytvoření atraktivních odbočných tematických říčních stezek/tras (Úpa, Metuje, Orlice, Opatovický kanál, Loučná, Chrudimka, Doubrava, Klejnárka, Cidlina, Mrlina, Výrovka, Jizera, Vltava, Ohře, Bílina, Ploučnice, Křinice/Kirnit­zsch). Povíme si něco o dvou největších historických polabských rybnících, společně budeme hledat nejvyšší polabskou kostelní či městskou věž, slavnostně odhalíme několik nových informačních panelů, přepočítáme pro Evropskou unii polabské vinařské obce a budeme porovnávat roční výstav polabských pivovarů s průtokem vody v řece.

To vše ovšem nebudeme dělat jen tak pro zábavu, ale všechny zjištěné kuriozity a zajímavosti se stanou součástí nového turistického webového portálu Labské stezky, který postupně připravujeme jako otevřenou informační platformu pro cyklisty, pěší turisty, lodní pasažéry, jezdce na koních, vozíčkáře, in-line bruslaře a železniční cestovatele. Zároveň bychom byli rádi, kdybychom se při diskusích a společném předávání zkušeností mohli navzájem motivovat k vylepšování jednotlivých úseků Labské stezky po technické stránce, protože teprve tři obce již mají stezku hotovou alespoň na jednom břehu řeky, zatímco takových, které s přípravami ani nezačaly, je ještě nepočítaně. A pokud má Labská stezka v dohledné době opravdu fungovat jako atraktivní turistický produkt a přinášet prosperitu polabským obcím, bez aktivního přístupu, silného regionálního a místního partnerství a spolupráce to nepůjde.

Pokud vás předešlé řádky zaujaly, prohlédněte si, prosím, přiložené soubory – především itinerář cyklojízdy – a rozhodněte se, zda a kdy byste se k nám chtěli přidat, či zda byste si mohli udělat chvilku ve svém programu alespoň pro krátké setkání s cyklistickým pelotonem. Protože je itinerář pouze orientační a některé body programu (s výjimkou místa a času ranního startu denních etap) se mohou mírně měnit či časově posouvat podle postupného vývoje situace, budu velice rád, když mi své rozhodnutí včas napíšete nebo zavoláte (předem děkuji), abychom se přizpůsobili a mohli s vámi lépe časově počítat nebo pro vás včas zamluvit ubytování při případné vícedenní účasti. Zároveň podotýkám, že název cyklojízdy sice může budit podezřelé souvislosti s jedním slavným cyklistickým závodem, ale tempo jízdy pelotonu bude rekreační, takže alespoň pár kilometrů v polabské rovině s námi zvládne i každý sváteční cyklista. Na vybraná místa pozveme i regionální novináře, protože máme samozřejmě zájem, aby se o všech probíhajících i připravovaných aktivitách kolem Labské stezky dozvěděla i veřejnost (cyklojízda je pro ni ostatně také otevřená – rádi v pelotonu přivítáme každého, kdo bude mít o věc zájem). Ranní etapové starty budou u pramene Labe a dále na náměstích ve Vrchlabí, Dvoře Králové, Hradci Králové, Pardubicích, Nymburce, Brandýse, Roudnici a Děčíně (zámek).

Zároveň ještě připomínám, že setkat se můžeme i na odborné části národní cyklokonference pořádané Centrem dopravního výzkumu a ministerstvem dopravy tentokrát ve spolupráci s Královéhradeckým krajem ve Špindlerově Mlýně. Na cyklokonferenci se v případě zájmu můžete ještě přihlásit – potřebné informace jsou k dispozici na stránkách www.cyklokonfe­rence.cz .

 Všichni účastnící Tour de Elbe obdrži pamětní list a novou brožuru Labská stezka od Hřenska po pramen Labe či do Prahy.

Registrujte se prosim ihned u kolegy a manažera Labské stezky:

Ondřej Fábera
koordinátor Labské stezky | Greenway Elbe co-ordinator
Nadace Partnerství | Czech Environmental Partnership Foundation
Nad lesem 154/11 | 147 00 Praha 4 | Czech Republic
tel: (+420) 728 215 628 | fax: (+420) 274 816 727
e-mail: ondrej.fabera@nap.cz
www.nadacepar­tnerstvi.cz | www.greenways.cz

Tesime se na vasi hojnou účast!!!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).