Hlavní navigace

Nová řada bio vína

[Tisková zpráva] Duben 2010, Čejkovice – S novou neobyčejnou řadou BIO vín přichází na český trh vinařské družstvo Templářské sklepy Čejkovice. Bio vinaři tak chtějí tímto způsobem navázat na prastarou tradici pěstování vína v této oblasti, která se datuje už od roku 1248.

Sdílet

Pro přípravu bio vín byla zvolena společnost Veritas z Bošovic, nacházející se ve velkopavlovické podoblasti. Vína ročníku 2009 jsou tedy prvními, při jejichž výrobě nebyly použity chemické pesticidy ani průmyslová hnojiva. „I my si uvědomujeme, že nemáme Zemi jen na jedno použití a cítíme potřebu vrátit se ke kořenům, tedy k tradičním výrobním postupům a rovnováze v přírodě,“ uvádí ředitel společnosti Pavel Pastorek.

Čtěte téma: Proč bio víno?

Počet bio vinařů neustále roste. Biovíno už není záležitostí několika nadšenců, ale i velkých vinařských firem.

Vína pěstovaná na ekologických vinicích neobsahují stopy cizorodých pesticidů a dovolují nám tak okusit čistou odrůdovou chuť a bohatší vůni, kterou znali naši dědové. Ekologické pěstování hroznů a výroba vína podporuje návrat k zemědělství, které dává šanci na kvalitní život i dalším generacím.

Spolu s novou řadou BIO vín přichází Templářské sklepy také s moderní komunikační strategií na internetu. Zákazníci se budou moci stát patronem hlavy vinné révy ve vinicích Templářských sklepů Čejkovice a prostřednictvím sítě facebook jí budou moci „pěstovat“ na svém virtuálním vinohradu. Akce pojmenovaná „Vinařem pro radost“ bude trvat do konce roku a v jejím průběhu se plánuje hromadná sklizeň hroznů vypěstovaných soutěžícími.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).