Hlavní navigace

Nevěra - Pro podváděné a podvádějící

[Tisková zpráva] Knižní novinka PhDr. Petra Šmolky Nevěra – Pro podváděné a podvádějící vycházív edici Psychologie pro každého nakladatelství Grada. Kniha je rozšířeným a aktualizovaným vydáním velmi úspěšné knihy z roku 2003.

Sdílet

Rozšířená a zčásti přepracovaná populárně odborná monografie našeho předního poradce pro manželství, partnerské a rodinné vztahy nabízí i tentokrát vlastní pracovní definici pojmu nevěra a přehled jejích hlavních typů. Značnou pozornost věnuje možným zdrojům a motivacím promiskuitního jednání.

Pro „postižené“ přináší řadu užitečných informací o možnostech svépomoci, odborníkům je věnována kapitola o poradenské pomoci. Čtivě podaný výklad je doplněn řadou konkrétních případů z praxe. Nevěru autor nechápe pouze jako poruchu vztahu, ale zároveň i jako šanci na pozitivní změnu.

Čtěte téma: Nevěru neutajíš

Řada lidí, kteří mají zkušenosti s manželskou nevěrou, potvrzuje, že jakmile jim partner začal být nevěrný, okamžitě to vytušili, aniž by měli sebemenší indicie.

  • Co je to nevěra
  • Motivace a příčiny nevěr
  • Hlavní typy aneb abeceda nevěr
  • Poradenská a terapeutická pomoc

PhDr. Petr Šmolka – psycholog zabývající se především manželským poradenstvím a sociální psychologií. Autor řady příspěvků v odborných periodikách, několika samostatných publikací a několika set příspěvků v časopisech, rozhlase i televizi. Pracuje v Poradně pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy v Praze, má i privátní praxi, zároveň působí i na Vysoké škole veřejné správy a mezinárodních vztahů, kde učí především sociální psychologii.

Zdroj a další informace: www.grada.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).