Hlavní navigace

NEPODCEŇUJME RAKOVINU: Výskyt onkologických onemocnění stále stoupá

Ročně onemocní rakovinou téměř 70 000 obyvatel České republiky. Přestože úmrtnost na onkologická onemocnění dlouhodobě klesá, jejich výskyt naopak roste.

Sdílet

Podle České onkologické společnosti zemře každý den v České republice zhruba 80 pacientů na rakovinu. Přesto si mnozí stále myslí „mě se to netýká“. Omyl. Přestože úmrtnost na onkologická onemocnění dlouhodobě klesá, jejich výskyt naopak roste. Ročně onemocní rakovinou téměř 70 000 obyvatel České republiky.

V minulosti se vysoký počet nových pacientů přisuzoval nedostatečné prevenci. Dnes však existuje mnoho funkčních nástrojů včasné prevence, od informačních kampaní po lékařský dohled. „Především u nejčastějších onkologických onemocnění jakými jsou karcinom prsu, děložního čípku a prostaty přinesla osvěta své ovoce,“ tvrdí MUDr. Jana Prausová z Komplexního onkologického centra Fakultní nemocnice v Motole. Občané jsou dobře informování a sami dbají na lékařskou prevenci.  

CT, rakovinaCo tedy způsobuje nárůst nových onkologických onemocnění? Podle doktorky Jany Prausové je na vině především životní prostřední a moderní životní styl: „Dnešní doba je uspěchaná, lidé jsou neustále ve stresu, který je jedním z hlavních faktorů ovlivňujících vznik rakoviny. V dobách krize, jakou je ta současná, může náš zdravotní stav ovlivňovat i pocit existenční nejistoty.“

Větší uvědomění občanů potvrzuje i Pavel Souček, ředitel úrazového pojištění společnosti AMCICO, která jako jediná nabízí možnost samostatného pojištění pro případ onemocnění rakovinou. „Oproti loňskému roku, kdy jsme tento nový produkt představili, vzrostl zájem klientů trojnásobně. Největší nárůst jsme zaznamenali v únoru 2009.“

Dle Světové zdravotnické organizace je každé čtvrté úmrtí způsobeno rakovinou. V roce 2030 by to mohlo být již každé třetí. Nejrozšířenější je rakovina plic, tlustého střeva a prsu. Mužská část populace je nejčastěji zasažena rakovinou prostaty, u žen pak „vede“ již zmiňovaná rakovina prsu. Léčba je ve všech případech náročná, a to nejen psychicky a fyzicky. Mnoho odborníků v dnešní době doporučuje doplnit klasickou léčbu také produkty na přírodní bázi. Takováto léčba je však nákladná a zdravotní pojišťovny ji nehradí. I to je jeden z důvodů, proč hledat možnosti zajištění jinde. Mnoho pojišťoven nabízí ke svému životnímu pojištění možnost připojistit se pro případ závažných onemocnění, včetně rakoviny.  Možnost pojistit se pouze proti rakovině však na českém trhu nabízí jako jediná pojišťovna AMCICO: „Tento produkt dává klientům možnost pojistit se pro případ onemocnění rakovinou, aniž by u nás měli uzavřenou či museli uzavřít životní pojistku“, vysvětluje Pavel Souček.  

AMCICO AIG Life

AMCICO AIG Life (PRVNÍ AMERICKO-ČESKÁ POJIŠŤOVNA, a.s.) zahájila svou činnost na českém trhu v říjnu 1992. Je dceřinou společností American Life Insurance Company (ALICO), která patří ve světě pojišťovnictví ke špičce a poskytuje tak společnosti cenné zázemí. AMCICO AIG Life nabízí širokou škálu kvalitních produktů životního, úrazového, investičního a skupinového pojištění, které se osvědčily v mnoha zemích světa a které jsou schopny uspokojit požadavky klientů všech věkových kategorií. AMCICO AIG Life je zdravá a stabilní pojišťovna. Pojistné smlouvy uzavřené AMCICO AIG Life pojišťovnou jsou jejími přímými závazky v České republice. Pojišťovna AMCICO AIG Life je velmi dobře kapitalizována a vícenásobně převyšuje požadavky na kapitálovou přiměřenost.

ALICO

American Life Insurance Company (ALICO), dceřiná společnost American International Group, Inc. je jednou z největších mezinárodních životních pojišťoven na světě. Pobočky a dceřiné společnosti ALICO nabízejí širokou škálu produktů životního a zdravotního pojištění, včetně tradičního životního pojištění, variabilního univerzálního životního pojištění a úvěrového životního pojištění, jakož i doplňkové produkty pojištění léčebných výloh a úrazové pojištění, zdravotní pojištění a pojištění pro případ hospitalizace, skupinové životní pojištění, penzijní pojištění či pojištění vyplácené formou důchodu, poskytované prostřednictvím různých prodejních sítí. Společnost působí ve více než 55 zemích a regionech světa, mimo jiné též v Japonsku, Evropě, na Středním Východě, v jižní Asii, v Latinské Americe a karibské oblasti.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).