Hlavní navigace

Nejlepší česká škola - nový projekt České televize

[Tisková zpráva] Vzdělávací portál Učení on-line a Česká televize připravují nový internetově-televizní pořad Nejlepší česká škola. Jeho cílem je pozvat veřejnost do „školy“ a ukázat originální příklady výuky.

Sdílet

Nejlepší česká škola je úplně jiný formát pořadu, než jaký tady doposud byl,“  říká Robert Neubert, zakladatel portálu Učení on-line.

Je to jeden z mála, dokonce  možná jediný pořad, který bude pro děti, rodiče i odbornou veřejnost zároveň. Kombinuje hned několik obsahových témat dohromady. Atmosféru ve škole, tzn. jak škola působí jako celek, know how školy – ukázky unikátních metod a výsledky žáků“.

Školy budou soutěžit o titul

Co je na pořadu zajímavé je propojení televize, internetu a celoplošných akcí přímo ve školách. Například žáci odprezentují vybrané téma z matematiky. To bude odvysíláno v televizi a následně na internetu. Tam se k této látce mohou vyjadřovat, doplňovat, či navrhovat změny i jiné školy.

Pořad se začne natáčet od května 2011 a vysílat se bude od září 2011 v České televizi. Už nyní se ale mohou školy do pořadu hlásit, registrovat na webu www.nejlepsices­kaskola.cz .

Hodnocení bude dvoufázové. Vyjadřovat se bude odborná porota, následně diváci a uživatelé internetu. Na konci školního roku 2012 bude vyhlášena Nejlepší české škola, která obdrží cenu TOP školy v ČR a řadu věcných cen.

Další informace na: e-mail: info@ucenionli­ne.com, web: www.ucenionli­ne.com  

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).