Hlavní navigace

Nadační fond Mi Mundo zve na prodejní výstavu obrázků malých autistů

[Tisková zpráva] Od letošního 9. prosince až do 31. ledna příštího roku je v Museu Kampa v Sovových mlýnech v Praze veřejnosti přístupná výstava téměř dvou set obrázků autistických dětí z Brazílie, Mexika i Česka. Její výtěžek je určený na pomoc dětem ze zemí třetího světa.

Sdílet

„Už v prvním roce existence nadačního fondu jsme podpořili několik projektů v zemích Latinské Ameriky,“ říká ředitelka fondu Mi Mundo Perchta Kazi Pátá. „Výstava je završením naší letošní práce, snad se nám podaří pro většinu obrázků najít majitele,“ doufá šéfka nadačního fondu. Vystavované obrázky si totiž mohou zájemci koupit a přispět tak na další činnost Nadačního fondu Mi Mundo.

„Moc si vážím podpory, kterou nám poskytla paní Meda Mládková poskytnutím nádherných prostor v Sovových mlýnech,“ uvádí Perchta Kazi Pátá. „Poděkovat musím také všem partnerům, kteří svým dílem přispěli k tomu, abychom mohli výstavu otevřít,“ dodává ředitelka nadace.

Vedle Nadace Jana a Medy Mládkových výstavu podpořili Aniseh, Casa Latina, Delta Airlines, IKEA, Revírní bratrská pokladna, Starbucks a další společnosti. Mediálním partnerem je Český rozhlas 2 Praha.

Vernisáž výstavy se koná již ve středu 8. prosince od 17 hodin.

* * *

Mi Mundo je mezinárodní nadační fond na pomoc dětem s poruchami autistického spektra a mentální retardací. Naše pomoc směřuje do zemí třetího světa, kde žijí tito lidé bez jakékoli odborné pomoci. Zajišťujeme adekvátní vzdělávací program pro děti s poruchami autistického spektra a mentální retardací; školení pro pedagogy, asistenty a rodiče. Pomáháme s budováním speciálních škol a mateřských školek. Více informací najdete na www.autismo-mimundo.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).