Hlavní navigace

Nadace pro záchranu a obnovení zdrojů pitné vody

[Tisková zpráva] Roca představuje mezinárodní nadaci We Are Water

Sdílet

Hlavním cílem nadace We Are Water je podpora projektů věnujících se zmírňování negativních dopadů nedostatku zdrojů vody v celém světě a zvyšování všeobecného povědomí v této oblasti mezi lidmi.

První projekt nadace We Are Water se uskutečnil ve spolupráci s filmařkou Isabel Coixetovou a herci Sirem Benem Kingsleym a Timem Robbinsem, kteří vytvořili dokument o rychlém vysychání Aralského jezera. 

Společnost Roca, přední světový dodavatel koupelnového vybavení, oficiálně zahájila v pražském kině Světozor činnost nadace We Are Water v České republice. Praha se tak stala součástí celosvětového zahajovacího ceremoniálu nadace, který prakticky současně proběhl ve 20 městech po celém světě – např. v Bombaji, Sao Paulu, Paříži, Šanghaji, Moskvě, Bejrútu nebo Londýně.

Účastníci pražského setkání nadace We Are Water zároveň shlédli premiéru filmu „Aral, the Lost Sea“ (Aral. Ztracené moře) uznávané režisérky Isabel Coixetové, který zaujal již na mezinárodním filmovém festivalu v San Sebastianu 21. září 2010. Dokument je vůbec první aktivitou sponzorovanou nadací We Are Water. Současně je znamenitou ukázkou typu spolupráce, o kterou nadace We Are Water usiluje ve spojení s umělci (filmaři, zpěváky, herci atd.) a nevládními organizacemi, které se rovněž snaží zvyšovat povědomí o celosvětové problematice nedostatku vody.

„Nadešel čas propojit naše přední postavení v oboru s otázkami ochrany životního prostředí, tedy oblastí, které se věnujeme již přes 50 let,“ uvedl David Penc,marketingový a produktový ředitel Laufen CZ, která v České republice hájí zájmy koncernu Roca. „Nadace We Are Water je nedílnou součástí našeho úsilí v oblasti trvalé udržitelnosti a ochrany komunit, které jsou nedostatkem vody a jeho dopady nejvíce postiženy. Naším cílem je stát se autoritou v problematice řešení ekologických otázek a trvale udržitelného rozvoje zejména v souvislosti s vodními zdroji.“

Další informace o projektech nadace We Are Water, cílech a aktivitách nadace, najdete na stránkách www.wearewater­.org

O nadaci We Are Water

Nadace We Are Water je jednou z iniciativ společnosti Roca, která se již od svého založení věnuje otázkám ochrany životního prostředí, ať již se jedná o vlastní produkty, nebo o výrobní postupy.

Roca si plně uvědomuje, že voda je jedinečným a omezeným přírodním zdrojem; proto více než 50 let v rámci svého výrobního programu vyvíjí technologie na úsporu vody a energií, a tak přispívá k vyváženější a trvale udržitelné koexistenci s naším prostředím. Úsilí společnosti Roca o odpovědné zacházení s vodou získalo založením nadace We Are Water nový rozměr.

Nadace si určila dva hlavní cíle: zvyšovat povědomí mezi institucemi i ve veřejnosti o nutnosti budovat novou kulturu šetrného zacházení s vodou, která by umožnila hospodářský rozvoj a trvale udržitelné světové zásoby vody. Druhý cíl se týká přímého zapojování do projektů zaměřených na zmírňování negativních dopadů nedostatku vhodných zdrojů vody. Nadace může vyvíjet aktivity v oblasti infrastruktury, vzdělávání, ochrany zdraví a výzkumu.

Nadace We Are Water může vyvíjet činnost buďto samostatně, nebo ve spolupráci na projektech společně s nevládními organizacemi – za předpokladu, že tyto projekty mají podobné cíle jako nadace samotná.

O dokumentu Isabel Coixetové „Aral. The Lost Sea“ 

Dokumentární film „Aral. The Lost Sea“ režisérky Isabel Coixetové ukazuje na rychlé vysychání Aralského jezera ležícího izolovaně v srdci střední Asie. Jedná se o první z aktivit financovaných nadací We Are Water. Dokument vypráví o nevyhnutelném osudu Aralského jezera, který představuje jednu z nejzávažnějších přírodních katastrof dnešní doby. Natáčení dokumentu se zúčastnil i Sir Ben Kingsley v roli vypravěče, vlastní písní provázející celým filmem přispěl Tim Robbins.

Isabel Coixetová říká: „Příběh Aralského jezera je pouze jednou z mnoha ekologických pohrom na naší planetě. Podpora poskytnutá nadací We Are Water přispěje k mezinárodní distribuci tohoto filmového dokumentu a přiměje nás k zamyšlení o dopadech nešetrného zacházení s tímto omezeným přírodním zdrojem. Nadace We Are Water svojí činností zvyšuje povědomí lidstva o tom, že voda je pro hospodářský rozvoj klíčová, nicméně navzdory pokroku není dostupná všem.“

Dokument „Aral. The Lost Sea“ byl oficiálně představen na filmovém festivalu v San Sebastianu. Postupně ho uvidí i účastníci festivalů pořádaných po celé České republice: Ekofilm, 4.–10. 10. 2010, České Budějovice a Český Krumlov;  Caminos Karlovy Vary, 5.–7. 11. 2010; Rajbas Outdoor, 19.–21. 11. 2010, Blansko; Expediční kamera – putovní filmový festival (únor – březen 2011).

O společnosti Roca

Roca je přední světovou společností určující trendy v oblasti koupelen, definující srovnávací měřítka ve světě designu.

Koncern Roca se zabývá návrhem, výrobou, prodejem a marketingem výrobků do koupelen, ať již se jedná o oblast architektury, novou výstavbu nebo design interiérů. Roca zaměstnává přes 18 700 lidí, provozuje 68 výrobních závodů a působí ve více než 135 zemích na 5 kontinentech.

Roca se nepřetržitě vytváří a vyvíjí nové technologie k ochraně životního prostředí. Úsilí v této oblasti se týká nejen výrobních postupů, jako je např. Eco-Roca, ale i vývoje nových výrobků přispívajících k šetření vodou, mezi které patří unikátní umyvadlo s klozetem W+W.

Nadace We Are Water je iniciativou dokládající úsilí společnosti Roca o trvalou udržitelnost přírodních zdrojů, která je jednou z klíčových podnikatelských zásad firmy Roca.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).