Hlavní navigace

Na léčbu onemocnění kůže a pohybového aparátu jsou Smrdáky

[Tisková zpráva] Jen 80 kilometrů od Brna, v severozápadní části Slovenska, v malebném údolí na úpatí Bílých Karpat najdete lázně Smrdáky. Jsou významné zejména svými jedinečnými možnostmi léčby kožních nemocí, jako jsou všechny druhy psoriázy, ekzémů a také onemocnění pohybového aparátu. Pobyt v Prírodných liečebných kúpeľoch – lázních Smrdáky navíc proplácí většina českých zdravotních pojišťoven.

Sdílet

Zázračné působení sirovodíku

Ve Smrdákách se léčí všechny formy psoriázy, atopické či chronické a profesionální ekzémy, dále pak i akné, z různých důvodů zrohovatění kůže nebo svrbivé kožní příznaky. „Léčíme zde především veškeré kožní nemoci – jak u dětí, tak i u dospělých – a druhou naší doménou je léčba onemocnění kloubů,“ říká lázeňský primář a dermatovenerolog MUDr. Ján Lidaj. Podle něj se balneoterapeutický vliv místních koupelí vysvětluje biochemickým působeným sirovodíku na buněčné úrovni s působením na imunitu. Pro každého návštěvníka sestavuje lázeňský lékař na míru program s využitím sirné minerální vody a balneoterapie ze sirného bahna, vodoléčebné procedury, fyzikální léčby tepelnými světelnými a elektrickými přístroji nebo rehabilitačního cvičení.

Evropský sirný unikát

Naprostým unikátem je zdejší jedinečné přírodní bohatství – sirovodíková minerální voda, která vyvěrá z hloubi země, a sirné bahno s nejvyšším obsahem sirovodíku Evropě
(680 mg/litr). Tato přírodou vytvořená imunologicky účinná síra je ideálním pomocníkem při léčbě ekzémů, lupenky všech stádií a onemocnění pohybového aparátu.

Relaxace v mnoha podobách

Lázeňský pobyt založený na intenzivní komplexní léčbě je určen lidem postiženým lupenkou,  nebo ekzémy a onemocněními pohybového aparátu. Intenzivní léčebný pobyt
v lázních Smrdáky zahrnuje: ubytování,  plnou penzi, vstupní a průběžné lékařské prohlídky
a léčebné procedury jako minerální koupele, balneoterapie ze sirného bahna, vodoléčbu, speciální rehabilitaci, reflexní léčbu, masáže, elektroléčbu a ošetření speciálními mastmi. Program obsahuje také volný vstup do fitness a tělocvičny v regeneračním centru.

Odpočinkový program v přírodních léčebných koupelích Smrdáky je určen každému, kdo si chce prožít příjemnou a aktivní dovolenou. Lázně ve svém relaxačním programu nabízí ubytování, polopenzi (možnost plné penze), vstupní prohlídku lékařem, až dvě procedury denně jako balneoterapie z unikátního sirného bahna, sirné minerální koupele, vodoléčbu, speciální rehabilitace, reflexní léčbu nebo masáže.

Pobyty po doporučení odborným lékařem proplácí i většina českých zdravotních pojišťoven.

Pověst o pastýři objeviteli

Lidová pověst o vzniku lázní říká, že minerální prameny objevil pastýř, který si při koupání v podivuhodně páchnoucí vodě vyléčil své bolavé nohy. Pověst o léčivém prameni se velice rychle šířila, lidé ho začali vyhledávat. Stejně tak i vznik názvu Smrdáky je velmi zajímavý. Kdysi se Smrdáky jmenovaly Nová Ves. Za svůj nynější název vděčí už zmiňovaným silně aromatickým pramenům. První zmínka o Smrdácích jako lázeňském místě pochází z roku 1617, první lázeňský dům zde postavil ale až v letech 1832–1833 Jozef Vietoris, nitranský podžupan a majitel pozemků v okolí pramenů. O šest let později pak dal vystavět
i impozantní budovu zámečku, která je dodnes symbolem lázní.

Sport i výlety po okolí

Kromě samotné léčby si lze přímo v areálu lázní zahrát tenis, volejbal, půjčit si kolečkové brusle či kolo, zacvičit si v relaxačním centru s tělocvičnou, posilovnou, saunou
a hydromasážní vanou. Vedle sportování nebo odpočinku v areálu lázní pak můžete poznávat krásné a malebné okolí Smrdáků, které je protkáno cyklistickými a turistickými stezkami. Okolní kraj nabízí mnoho zajímavých míst, které stojí za to navštívit – 800 let starý hrad Červený kameň, jeskyni Driny, historická města Skalica a Trnava anebo zámek ve Smolenicích.

Více informací najdete na www.laznesmrda­ky.sk

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).