Hlavní navigace

Myslíte si, že se vás cukrovka netýká?

[Tisková zpráva] 4. května 2010 proběhla v Praze tisková konference pořádaná Diabetickou asociací České republiky ve spolupráci se společností Optima Health. Byly na ní představeny nové internetové stránky pro širokou veřejnost www.rok1.cz, dále nová webová hra pro pacienty „Myslíte si, že se Vás to netýká?“ a současně představen nový Národní program péče o pacienty s cukrovkou, který zásadním způsobem mění přístup zdravotníků k léčbě cukrovky v ČR, počínaje letošním rokem.

Sdílet

Nové internetové stránky www.rok1.cz jsou určeny hlavně pacientům s diabetem, jejich rodinným příslušníkům a blízkým. Proč tento neobvyklý název? V roce 2010 nastávají v České republice nové, velmi důležité změny týkající se celkového přístupu a léčby diabetu, které budou mít významný vliv na život pacientů i lékařů. Právě těmto novinkám a všem očekávaným změnám se věnuje nově spuštěný web.

Důležitou součástí webových stránek je nová názorná hra „Myslíte si, že se Vás to netýká?“ pro všechny, kteří cukrovku podceňují. Pět animovaných postav – pacientů s cukrovkou provede každého zájemce určitým úsekem svého života a dá mu nahlédnout do svého soukromí, životního stylu a způsobu léčby. Hra je doplněna zvukovým i textovým komentářem, včetně stanoviska lékaře – diabetologa, jenž hodnotí správný nebo chybný postup ze strany pacienta.

Čtěte téma: 10 nejčastějších otázek diabetika

Jaké problémy pacienty postižené touto chorobou trápí a co je zajímá? Týká se to i vás?

Na tiskové konferenci vystoupila nově jmenovaná předsedkyně České diabetologické společnosti Prof. MUDr. Terezie Pelikánová, DrSc. a prezident Diabetické asociace ČR Prof. MUDr. Milan Kvapil, CSc., MBA, kteří společně představili nový Národní program péče o pacienty s diabetem schválený Českou diabetologickou společností Jana Evangelisty Purkyně s nově stanovenými cíli v péči o pacienty s cukrovkou a zároveň cesty, kterými je možné těchto cílů dosáhnout. Každý 10. občan České republiky totiž trpí prokázanou nebo skrytou cukrovkou

Zdroj: pro Diabetickou asociaci připravila Optima Health a.s. – www.optimaheal­th.cz

Čtěte téma: Každé druhé ženě hrozí cukrovka. Nejste to právě vy?

Denně u nás zemře padesát lidí jen kvůli cukrovce. A bohužel, nejnovější studie genů českých žen ukázala, že dědičné riziko, že cukrovkou onemocní, si nese téměř každá druhá žena.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).