Hlavní navigace

Moravští a čeští vinaři již tradičně na německém veletrhu ProWein

V rámci veletrhu se návštěvníci opět mohou těšit na unikátní expozici s názvem Wine´s best friends, která nabídne ty nejexkluzivnější kombinace vín a delikates. Představeny zde budou kulinářské pochoutky z celého světa ve spojení s kvalitním vínem.

Sdílet

Stejně jako v uplynulých letech, i letos moravští a čeští vinaři představí svou produkci na mezinárodním vinařském veletrhu ProWein. Světově uznávaná přehlídka vína a destilátů se bude konat v německém Düsseldorfu ve dnech 29. – 31. března 2009. Naše vína zde budou v rámci oficiální expozice České republiky prezentována již počtvrté.

Veletrh ProWein se řadí k největším a velmi oblíbeným veletrhům vína na světě. V letošním roce se očekává účast až tří tisíc vystavovatelů a přes 33 tisíc odborných návštěvníků.  

Český stánek bude i letos umístěn v hale číslo tři a bude z větší části financován z prostředků Vinařského fondu. Svá vína zde představí společnosti Bohemia Sekt, a.s., Moravské vinařské závody Bzenec, s.r.o., Templářské sklepy Čejkovice, nebo vinařské družstvo Nové vinařství, a.s. Na veletrhu Prowein bude národní stánek vín z České republiky již poněkolikáté.

„Účast na Proweinu, jako na jednom z nejvýznamnějších vinařských veletrhů na světě, byla v minulosti vždy úspěšná jak z hlediska obecné prezentace našich vín v zahraniční, tak z hlediska obchodní úspěšnosti vinařských firem, které se v národním stánku účastní,“ řekl ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra, které společný stánek organizuje a bude mít s Vinařským fondem na starost prezentaci našich vín. „Je to velmi významný počin pro tvorbu image našeho vína v zahraničí, podobně jako úspěchy našich vín na nejvýznamnějších světových soutěžích,“ dodává.

V rámci veletrhu se návštěvníci opět mohou těšit na unikátní expozici s názvem Wine´s best friends, která nabídne ty nejexkluzivnější kombinace vín a delikates. Představeny zde budou kulinářské pochoutky z celého světa ve spojení s kvalitním vínem. Chybět nebude ani tradiční degustační zóna pro červená a bílá vína, ve které budou moci návštěvníci ochutnat více než 1000 vzorků vín z celého světa. V části, kde budou prezentována červená vína, návštěvníci budou moci ochutnat vína z oblastí s chladnějším podnebím. Z bílých vín zase mohou proniknout do tajů odrůd Rulandského bílého a šedého nebo Chardonnay.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).